Αναπαραγωγή Ακαρπη προσπαθεια Νο2

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης morpheas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μαράκι τώρα έτσι όπως είναι η κατάσταση δεν μπορείς να κάνεις κάτι παρά να περιμένεις. Δεν σου κρίβω ότι αγχώθηκα από όλη αυτή την σηζήτηση. Το σημαντικότερο παντως είναι όσοι θέλουν να απαντάνε σε ερωτήσεις ΑΠΟΓΝΩΣΗΣ όπως της Μαρίας να μην προσπαθούν να δώσουν ΜΑΘΗΜΑΤΑ και δείγματα ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ και να προσπαθούν να δώσουν λύσεις η να ηρεμουν την κατάσταση αντι να φέρνουν πανικό. Εδώ ο ένας μοιράζετε την χαρά την λύπη και την απορία του άλλου και δεν θέτει όρους.
Μαρία να ξέρεις ότι εγώ πάντως σε ζηλέυω για τα τόσα αυγά που έχεις... Και μάλλον σε ζηλέυουν και άλλοι για να σου απαντάνε με αυτόν τον τρόπο...

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΓΙΑΑΑ!

ΓΙΑΝΝΗΣ
 
γιαννη με συγχορεις που στο λεω αλλα μαλλον εισαι εκτος τοπου και χρόνου.

αν καποιος καθεται και ασχολειται με το να απαντησει το κανει μονο και μονο για να βοηθησει και με καλη διάθεση!
το να υπαρχουν διαφονιες και διαξιφισμοι δειχνει τον ζηλο αυτων, στο να βοηθησουν αλλιως θα ελεγαν δε βαριεσαι μορε δε πα να λεει οτι θελει!

τωρα αν εσυ παρεξηγηθηκες απο το υφος των απαντησεων δε νομιζω να επαθε το ιδιο και η μαρια. Και στο κατω κατω η μαρια ακουει γνώμες και θα αποφασισει αυτη τι θα κανει, δεν της εβαλε κανενας το μαχαιρι στο λαιμο!

και φυσικα δεν ειναι ολοι ξερολες και παντογνώστες αλλα ο καθενας με το επιπεδο των γνώσεων του, προσφερει αυτο που πιστευει οτι θα βοηθησει.
συμφωνω στο οτι αμα δε ξερουμε κατι να μην γράφουμε απλα για να γράψουμε κατι αλλα δε νομιζω σε αυτο το θεμα οτι διακρινεις κατι τετοιο.
φιλικα πάντα.
 
Μαράκι τώρα έτσι όπως είναι η κατάσταση δεν μπορείς να κάνεις κάτι παρά να περιμένεις. Δεν σου κρίβω ότι αγχώθηκα από όλη αυτή την σηζήτηση. Το σημαντικότερο παντως είναι όσοι θέλουν να απαντάνε σε ερωτήσεις ΑΠΟΓΝΩΣΗΣ όπως της Μαρίας να μην προσπαθούν να δώσουν ΜΑΘΗΜΑΤΑ και δείγματα ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ και να προσπαθούν να δώσουν λύσεις η να ηρεμουν την κατάσταση αντι να φέρνουν πανικό. Εδώ ο ένας μοιράζετε την χαρά την λύπη και την απορία του άλλου και δεν θέτει όρους.
Μαρία να ξέρεις ότι εγώ πάντως σε ζηλέυω για τα τόσα αυγά που έχεις... Και μάλλον σε ζηλέυουν και άλλοι για να σου απαντάνε με αυτόν τον τρόπο...

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΓΙΑΑΑ!

ΓΙΑΝΝΗΣ
Δηλαδή ρε Γιάννη να μην μοιραστούμε 5 πράγματα που ξέρουμε για να βοηθήσουμε κάποιον για να μην μας θεωρρείς εσύ ξερόλες. Δεν προσπαθούμε να δώσουμε λύσεις πιο πάνω; Και τι κάνουμε και καθόμαστε και σπάμε το κεφάλι μας κάθε βράδυ. ΕΠΙΔΕΙΞΗ; Τις δικές σου τις λύσεις δεν είδα πουθενά! Και επειδή και από το προσωπικό μύνημα που μου έστειλες δείχνει να απευθύνεται σε μένα όλο αυτό το κύρηγμα πες αν θες εδώ που ακριβώς τα κάνω όλα αυτά στα οποία αναφέρεσαι. Και άλλη φορά όταν βάζεις αρνητικές κριτικές σε παρακαλώ να τις δικαιολογείς γιατί αλλιώς δεν έχει νόημα νομίζω.
 
Παιδια λειπω απο το διαδυκτιο μερες γιατι εχω πεσει με τα μουτρα στην φροντιδα των πουλιων ολων και οταν λεω ολων εννοω ολων συμπεριλαβανομενου και του αρρωστου φιλοξενου μου καναρινιου που κανω αγωνα να συνεφερω. Φιλε Γιαννη ευχαριστω για τις ευχες σου για να εχω καλη γεννα ομως θα το παραδεχτω! Ο Βασιλης με μεγαλυτερη εμπειρια απο εμενα ειχε δικιο οταν μου τονισε την αξια της κοινωνικοποιησης πριν την αναπαραγωγη στα πουλια! Αν ηξερα να σας ανεβασω βιντεο θα το εκανα... Τις κοκορομαχιες τις ξερετε; Φανταστειτε τες με πρωταγωνιστες παραδεισια. Ο αρσενικος υπερασπιζεται την φωλια και αρνειται να δωσει την θεση του στη θηλυκια και ετσι επωαζει εκεινος τα αυγα! Της επιτιθεται με μανια, και την αφηνει μονο οποτε θελει αυτος να επωασει τα αυγα την εχει αφησει δε μιση απο οτι ηταν! Εχει γρατσουνιες στο ραμφος της, την εχει μαδησει στα μαγουλα, στα πλευρικα φτερα και τσακωνονται ανευ λογου καθε λιγο και λιγακι. Κατα τα αλλα τα βραδια κοιμουνται μαζι, και καποιες στιγμες επωαζουν και μαζι τα αυγα. Ουτε και ξερω τι να κανω. Τα πραγματα πηραν αλλη τροπη απ'οτι περιμενα, διοτι συνεργαζονταν πολυ καλα...
 
Back
Top