Αναπαραγωγή Ακόμα να κάνουν αυγά τα Parrotlet μου

@Tony Forpus ηλιόσπορο δίνω σπάνια (οπότε βγαίνουν που βγαίνουν μια φορά την εβδομάδα και από έναν ο καθένας) επίσης φρούτα δίνω πιο σπάνια επειδή διάβασα ότι περιέχει και η τροφή
 
Εχω την εντυπωση οτι το σκαρι του αρσενικου σου δεν "δικαιολογει" το βαρος του,τουλαχιστον οτι βλεπουμε απο τις φωτο.
Μπορεις να αφαιρεις απο την τροφη τους τα φρουτα που εχει,λογικα ειναι σε μεγαλα κομματια.

Δωσε λαχανικα αντι φρουτα και περισσοτερη ασκηση αν γινεται.
 
Για να διευκρινίσω κάνουν την ερωτική πράξη 3 φορές περίπου την μέρα και το πρόβλημα είναι ότι δεν κάνουν αυγο
[automerge]1623352553[/automerge]
Υπάρχει πιθανότητα να μην λειτουργεί το "εργαλείο" του Τουίτι;
 
Βασικα απο οτι βλεπω οι πληροφοριες ειναι διαφορετικες σε οτι αναφορα τα λιπαρα.
Εδω δινει 15.3%

Kαι εδω 6.9%

Κανε ενα κοπο και δες την συσκευασια αν την εχεις.
Σε καθε περιπτωση ομως εχει αρκετα σακχαρα λογων των αποξηραμενων φρουτων συν τα φρεσκα που δινεις κι εσυ.
Τώρα κατάλαβα τι εννοείς είναι 6,9% λιπαρά .
Κανονικά πόσο πρέπει να είναι?
 
@Tony Forpus τότε πως παχαινει? Να τρώει μόνο εκείνος τα αποξηραμένα χωρίς μέτρο ή να τρώει παραπάνω? Από το 34 που πρέπει να είναι κανονικά είναι 39-40 βάσει του τελευταίου ζυγισματος
 
Εγω στα δικα μοιυ ακολουθω την τακτικη των 2 κουταλιων του γλυκου ανα πουλακι την ημερα,
Με αυτο τον τροπο και εχουν παντα φρεσκια τροφη στην ταιστρα και "αναγκαζονται" να καταναλωνουν ολους τους σπορους και οχι επιλεκτικα.

Μπορεις και κατι τετοιο να δοκιμασεις.
 
Κοιτα εσυ εχεις σιγουρα καλυτερη εικονα απο εμας,εχεις παρατηρησει το πουλακι να τρωει περισσοτερο σε σχεση με το αλλο?
Εχεις παρατηρησει να μην αφηνει το αλλο να φαει ή κατι τετοιο?
 
@Tony Forpus τρώνε και τα δύο και να σκουπίζετε το ένα πάνω στο άλλο .Όμως όταν είναι να τους δώσω λιχουδια εκείνος της την παίρνει
[automerge]1623940183[/automerge]
@ParrotletTwityZeta της την παίρνει στο 40% των περιπτώσεων
 
Back
Top