Γενικά Αλλάζει η εμπειρία εκτροφής τη συμπεριφορά μας;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Paianas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Paianas

PB Known Member
Εγγραφή
11 Νοε 2008
Μηνύματα
4.501
Πόλη
Παιανία
Tα ματιάζει;... Τα μαγεύει;... Τα υπνωτίζει;.. Τα μαγνητίζει;... Τι στην ευχή κάνει ρε φούστη μου;

Άνοιξε άλλο θέμα Παναγιώτη.. Έλα γιατί αυτός μου΄χει ανεβάσει την πίεση... Εδώ και τρία χρόνια έχει βαλθεί να με πεθάνει! Δε γίνεται να'χει τόσο στρωμένα ζευγάρια...😀 .. Σε λίγο θα μας κοκορεύεται ότι η αναπαραγωγή της καρδερίνας είναι παιχνιδάκι...ήδη λέει ότι θα τα κάνει καναρίνια... ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥΥΥΥ !

Αη χάσου ρε... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ !
*Εμένα αν δε ''χορέψει''...άσπρη μαύρη.. ΠΑΟΚ η ότι άλλο, δεν την θεωρώ έτοιμη.
 
Αη χάσου ρε... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ !
*Εμένα αν δε ''χορέψει''...άσπρη μαύρη.. ΠΑΟΚ η ότι άλλο, δεν την θεωρώ έτοιμη.

😀

Τι έπαθες ρε;

Να δεις τι θα πάθει ο Μιχάλης όταν δει να μένω από δαχτυλίδια... Κλαίωωω

Να δεις που θα βγει αληθινός και ο Γιάννης (εκ Χαλκίδος) που μου λέει ότι δεν θα μου φτάσουν 100 δαχτυλίδια φέτος.

Ελα να κεράσω καφεδάκι να σου πω και 5 πραγματάκια να κάνεις προκοπή...😀

Ε ρε που φτάσαμε.

👍
 
Πάντα τέτοια μωρέ ! Αλλά το κεφάλι χαμηλά ! Μη νομίζεις ότι έγινες υπερεκτροφέας. Απλά βαδίζεις σωστά και μεθοδικά, γι αυτό έρχονται και οι επιτυχίες.
Αυτή δεν είναι η χαρά και η ηθική ικανοποίηση;

*Αν εγώ θέλω υπογλώσσια.. Κάποιοι άλλοι ''φαρμακοτρίφτες'', πόσα χρώματα έχουν αλλάξει;:D.. Τι πρέπει να τις κάνουν τις συνταγές τους;...Αντρέα... Πως τον βλέπεις;...ΑΒΑΤΟΣ όνομα και πράγμα!
 
Πάντα τέτοια μωρέ ! Αλλά το κεφάλι χαμηλά ! Μη νομίζεις ότι έγινες υπερεκτροφέας. Απλά βαδίζεις σωστά και μεθοδικά, γι αυτό έρχονται και οι επιτυχίες.
Αυτή δεν είναι η χαρά και η ηθική ικανοποίηση;

*Αν εγώ θέλω υπογλώσσια.. Κάποιοι άλλοι ''φαρμακοτρίφτες'', πόσα χρώματα έχουν αλλάξει;:D.. Τι πρέπει να τις κάνουν τις συνταγές τους;...Αντρέα... Πως τον βλέπεις;...ΑΒΑΤΟΣ όνομα και πράγμα!

Το κεφάλι ΠΑΝΤΑ ΧΑΜΗΛΑ

Το ξέρεις καλύτερα απ όλους.

Απλά έχω τεράστια αυτιά και ρωτάω συνέχεια.

Τι τραβάει ο Γιάννης και ο Μιχάλης δεν μπορείς να φανταστείς.
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Γι αυτό δε γράφουν εδώ... Τα λένε σε σένα και μετά βαριούνται. Τουλάχιστον πάρε και κανένα πουλί από το Γιάννη..όλο τζάμπα συμβουλές δε λέει...😛
 
Γι αυτό δε γράφουν εδώ... Τα λένε σε σένα και μετά βαριούνται. Τουλάχιστον πάρε και κανένα πουλί από το Γιάννη..όλο τζάμπα συμβουλές δε λέει...😛

Ο Γιάννος είναι τεράστιος Νικόλα.

Δεν είναι τυχαία η πορεία που κάνει.
 
Δεν αμφισβήτησα ποτέ τις αξίες, σεβασμός σε όσους πετυχαίνουν στους στόχους που βάζουν !

ΥΣ.1. Γενικά πάντως (και όχι προσωποποιημένα για κανέναν), δεν θέλει και πολύ να καβαλήσεις το καλάμι.. Και μετά δύσκολα το αποχωρίζεσαι. Το να ανέβεις είναι σχετικά εύκολο. Το να κρατήσεις τα πόδια στο έδαφος και χαμηλά τον πήχη και τη μύτη, θέλει δουλειά, αυτογνωσία και ταπεινότητα... Δεν ξέρω πολλούς π.χ. mgerom ...

ΥΣ.2. Για μένα (φαντάζομαι για όλους μας) αξία έχει κάποιος που μοιράζεται τις γνώσεις του, που ακούει -έστω κι αν ο συνομιλητής του έχει λάθος- που βοηθάει, που καθοδηγεί, που συμβουλεύει.. Όχι αυτός που κομπάζει, που περιφρονεί, που τον τρελλαίνει η επιτυχία. :)

ΥΣ.3. Στα λέω τώρα, που είσαι στην αρχή μιας αξιοπρόσεκτης πορείας.

ΥΣ. 4. Περιμένουμε φωτός από όλα τα στάδια-ζευγάρια-νεοσσούς.
 
Δεν αμφισβήτησα ποτέ τις αξίες, σεβασμός σε όσους πετυχαίνουν στους στόχους που βάζουν !

ΥΣ.1. Γενικά πάντως (και όχι προσωποποιημένα για κανέναν), δεν θέλει και πολύ να καβαλήσεις το καλάμι.. Και μετά δύσκολα το αποχωρίζεσαι. Το να ανέβεις είναι σχετικά εύκολο. Το να κρατήσεις τα πόδια στο έδαφος και χαμηλά τον πήχη και τη μύτη, θέλει δουλειά, αυτογνωσία και ταπεινότητα... Δεν ξέρω πολλούς π.χ. mgerom ...

ΥΣ.2. Για μένα (φαντάζομαι για όλους μας) αξία έχει κάποιος που μοιράζεται τις γνώσεις του, που ακούει -έστω κι αν ο συνομιλητής του έχει λάθος- που βοηθάει, που καθοδηγεί, που συμβουλεύει.. Όχι αυτός που κομπάζει, που περιφρονεί, που τον τρελλαίνει η επιτυχία. :)

ΥΣ.3. Στα λέω τώρα, που είσαι στην αρχή μιας αξιοπρόσεκτης πορείας.

ΥΣ. 4. Περιμένουμε φωτός από όλα τα στάδια-ζευγάρια-νεοσσούς.

Να καβαλήσεις το καλάμι στο χόμπι σου... Είναι άκρως επικινδυνο.

Δεν θα σου απαντήσω εγώ περί βοήθειας μου σε φίλους και γνωστούς μου.

Θα το αφήσω να το απαντήσουν αυτοί.

Απλά... Καλό θα είναι να κοιτάμε και πίσω μας... Και πως ξεκινήσαμε εμείς. (εγώ δηλαδή)
 
Ο Γιάννος είναι τεράστιος Νικόλα.

Δεν είναι τυχαία η πορεία που κάνει.
Τετοια λες Βασιλη και θα λενε για καβαλημενα καλαμια παλι...😛
Στα εχω πει και κατ ιδιαν, θα σου τα πω κι απο εδω... Εχεις κανει αλματα προοδου γιατι κανεις το αυτονοητο!
Παρατηρεις πολυ τα πουλια σου και αντιλαμβανεσαι σωστα αυτα που βλεπεις!
Συγχαρητηρια λοιπον και καλη συνεχεια!
 
Εγώ ξέρω ότι ήρθα μια φορά στο μαγαζί και έφυγα με μια καρδερίνα..
Τα πόστς εδώ από αποδέκτες δώρων σου, πρόσφατα. Οι επισημάνσεις μου είναι πικρία από το χώρο που κανονικά δεν χωράνε και δεν ταιριάζουν στο νήμα της χαράς σου!
Εσύ συνέχισε και μακάρι να γεμίσουμε νήματα με καρδερινοφωλιές από δεκάδες μέλη-εραστές της όμορφης!
 
Τετοια λες Βασιλη και θα λενε για καβαλημενα καλαμια παλι...😛
Στα εχω πει και κατ ιδιαν, θα σου τα πω κι απο εδω... Εχεις κανει αλματα προοδου γιατι κανεις το αυτονοητο!
Παρατηρεις πολυ τα πουλια σου και αντιλαμβανεσαι σωστα αυτα που βλεπεις!
Συγχαρητηρια λοιπον και καλη συνεχεια!

Ωπ...

my teacher

Καταρχήν χαίρομαι που γράφεις Γιάννο.

Κατα δεύτερον θέλω να σε ευχαριστήσω και από δω ... ΔΗΜΟΣΙΑ. Για τις γνώσεις που μοιράστηκες και μοιράζεσαι μαζί μου. Το ίδιο ισχύει και για τον Μιχάλη (sdc).

Για πολλούς που δεν ξέρετε ποιος είναι ο Siberian ... Είναι ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ (άσε με ρε... Το είπα...όχουου).
 
Τετοια λες Βασιλη και θα λενε για καβαλημενα καλαμια παλι...😛
Στα εχω πει και κατ ιδιαν, θα σου τα πω κι απο εδω... Εχεις κανει αλματα προοδου γιατι κανεις το αυτονοητο!
Παρατηρεις πολυ τα πουλια σου και αντιλαμβανεσαι σωστα αυτα που βλεπεις!
Συγχαρητηρια λοιπον και καλη συνεχεια!
Αμ και συ θέλεις σκούντημα για να γράψεις...Αν είναι να ''πετάγομαι'' με μπηχτές συχνότερα...
Χαθήκαμε παλίρροια!
 
Εγώ ξέρω ότι ήρθα μια φορά στο μαγαζί και έφυγα με μια καρδερίνα..
Τα πόστς εδώ από αποδέκτες δώρων σου, πρόσφατα. Οι επισημάνσεις μου είναι πικρία από το χώρο που κανονικά δεν χωράνε και δεν ταιριάζουν στο νήμα της χαράς σου!
Εσύ συνέχισε και μακάρι να γεμίσουμε νήματα με καρδερινοφωλιές από δεκάδες μέλη-εραστές της όμορφης!
Φτιαξε ενα ποστ λοιπον Νικολα ωστε να εκφρασεις αυτες τις πικριες σου... Θελεις να σου πω απο τωρα το λαθος σου ωστε να εχουμε μια βαση; Πικραθηκες μονος σου, γιατι ετσι το σκεφτηκες ή ετσι απλα τα εβαλες λαθος στο μυαλο σου... Και λεω λαθος γιατι δεν ρωτησες προσωπικα τους αμεσα ανδιαφερομενους. Μπορουσες; Ναι μπορουσες γιατι ειχες την προσωπικη σχεση ωστε να το κανεις. Παμε λοιπον να το συζητησουμε, αν και δεν συνηθιζω να το κανω αυτο κι εξηγω: Οταν καποιος "φιλος" εχει καποιο παραπονο απο εμενα, απλα περιμενω να μου το εκθεσει. Μπορει να παρεξηγησε κατι. Μπορει να ακουσε καποια πληροφορια που να ηταν η να ΜΗΝ ηταν ορθη. Μπορει... Μπορει...; Οταν ομως αυτος ο φιλος θυμωνει μονος του χωρις εγω να μαθω ποτε το γιατι, τοτε κι εγω δεν μπορω να βοηθησω! Δεν ειναι δικο μου το προβλημα. Ειναι; Παμε λοιπον να το κανουμε κι αυτο! Τωρα τουλαχιστον ειμαι εδω και μπορω να σου απαντησω...
 
Nα σήκωνες το τηλέφωνο Γιάνναρε.. Έκανα την προσπάθεια αρκετές φορές... Το κλείνω εδώ. Τα υπόλοιπα σε pm η από κοντά με κρασάκι!
 
Nα σήκωνες το τηλέφωνο Γιάνναρε.. Έκανα την προσπάθεια αρκετές φορές... Το κλείνω εδώ. Τα υπόλοιπα σε pm η από κοντά με κρασάκι!

Ακουσα καλά;

Κρασάκι και ζυγούρι.

Μπορεί να έρθω και γω.

;)
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Αν θελεις Νικολα μπορουμε να αναλυσουμε τα παντα που αφορουν τον χωρο των πουλιων...
Η να προσπαθησουμε τουλαχιστον.
Πικριες, εμποριο, κακιες, αντιπαραθεσεις, καβαληματα,...
Εχουμε να πουμε.
Ας το καθαρισει καποιος το νημα απο τα ασχετα μας.
Μονο που θα χρειαστω λιγο χρονο ωστε να μαθω τις λειτουργιες του φορουμ.
 
Η αλήθεια είναι ότι του'χαμε τάξει να πάμε Χαλκίδα και ποτέ δεν έγινε.. Δεν πειράζει, ποτέ δεν είναι αργά !
 
Nα σήκωνες το τηλέφωνο Γιάνναρε.. Έκανα την προσπάθεια αρκετές φορές... Το κλείνω εδώ. Τα υπόλοιπα σε pm η από κοντά με κρασάκι!
Οταν προηγηθηκαν ποσες δικες μου κλησεις βρε;
Και για να σου αποδειξω οτι ειμαι ειλικρινης σε αυτο, ναι μετα μουλαρωσα κι εγω που δεν το σηκωνες!
 
Back
Top