Γενικά Αλλη μια απογοητευση, εχασα την πιγκουινα μου

andrews69

PB Member
Εγγραφή
18 Νοε 2007
Μηνύματα
548
Πόλη
Καλλιθέα
καλησπερα σημερα ειχα την χειροτερη απωλεια εχασα την πιγκουινα μου την αγαπημενη χωρις αιτια την βρηκα πανω στα 5 αυγουλακια της με κλειστα τα ματακια δεν περιμενα ποτε στη ζωη μου να στεναχωρηθω τοσο πολυ ευχομαι να μην υπαρξουν ποτε πια απωλειες απο κανεναν δυστηχως ποναει και ας ειναι ενα τοσο δα μικρο πλασματακι
 
Λυπαμαι φιλε
ξερω οτι ητανε η αδυναμια σου αυτη η μικρουλα, κουραγιο
ΜΦΧ
Πανος
 
οτι και να πω θα ειναι λιγο! Παντως εμενα η καναρα μου ηταν αρρωστη για 3 μερες και μ'επιανε κατι μην την χασω! Αυτο ειναι το ζητουμενο οτι δενομαστε και γενικα με ολλα τα ζωα και οταν φευγουν, αστα να πανε, σου ευχομαι οτι καλητερο απο δω και περα!
 
Σε καταλαβαινω απολυτα...
Θα παρουμε αλλη μολις νιωσεις καλυτερα!
Μακαρι να ειχα να σου εδινα σημερα κιολας!
 
Λυπαμαι... Το χω νιωσει κ ξερω... Το ασχημο συναισθημα..
 
Λυπαμαι πολυ Ανδρεα!
Η συγκεκριμενη στιγμη, καταλαβαινω οτι το κανει ακομα πιο δυσκολο...
 
Σε καταλαβαινω απολυτα γιατι κι εμενα μια πρωταρα ψοφησε εχθες το απογευμα. Και ειχε τεσσερα μωρα πεντε ημερων. Ευτυχως ειχα παραμανα.
 
αντρεα λυπηθηκα πολυ κ γω για το φτερωτο σου κοριτσακι που ηταν κ μανουλα..☹
κριμα
μην το σκεφτεσαι, για να στεναχωριεσαι λιγοτερο, ωσπου ο χρονος να σε βοηθησει να το αποδεχτεις!
ολοι μας εχουμε δυστυχως απωλειες!

κ γω προσφατα...☹

[ κ το δικο μου χαθηκε πολυ βασανιστικά
κ μετα απο 40 περιπου μερες θεραπειας, με αφανταστες προσπαθεις να το σωσω.
το εδωσα για νεκροψια, να μαθω απο τι ακριβως (γιατι ειχε πολλα...)
για να προλαβω κ ν'αποφυγω κ αλλες απωλειες...]

στο δικο σου, που ηταν αιφνιδιος θανατος... Μηπως θα πρεπε να δεις τι εφταιξε;
 
να εισδαι καλα εσυ προπαντων κα ιθα ξαναπαρεις αλλο πουλακι μην στεναχωριεσαι, η απωλεια ενος αγαπημενου αναπληρωνεται με την αποδοση της αγαπης αυτης σε ενα αλλο
 
Είναι δυστυχώς μια από τις πολύ λίγες δυσάρεστες στιγμές που μπορεί να σου δώσει η ενασχόληση με τη φροντίδα των ζώων. Ανδρέα σκέψου τι μπορεί να έφταιξε, κάντο εμπειρία και συνέχισε παρακάτω
 
ανδρεα λυπαμαι πολυ ψαξε το γιατι γινε ακομη καλυτερος ωστε να μην το ξαναπερασεις ποτε αυτο που στο ευχομαι μεσα απτην καρδια μου.
 
Αντρεα λυπαμαι παρα πολυ! Οτι και να πω ειναι λιγο... ειχε και αυγουλακια... Κριμα ειλικρινα. ☹

Δεν εχω νιωσει την απωλεια πουλιου ως τωρα(τα χαρισανε ολα οι γονεις μου γιατι ειχα πολλα😡) εχω χασει ομως αλλα αγαπημενα ζωα...
Το αγαπημενο μου καναρινι ''πεταξε'' οταν δεν ημουν στο σπιτι σε ηλικια 10 και κατι ετων... Ολα τα ζωα που εχω χασει πεθαινουν μολις φυγω απο κοντα δεν ξερω γιατι... ☹
 
Ανδρέα μου όλοι μας συμπάσχουμε μαζί σου, μιας και άλλος λίγο, άλλος πολύ έχουμε χάσει κάποιο απο τα αγαπημένα μας φιλαράκια... Το μόνο που ξέρω ειναι οτι ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός...

Μην απογοητεύεσαι, και προπάντων μην χάνεις την ελπίδα... Κοιτα μπροστά!
 
Back
Top