Γενικά Αλλη μια απογοητευση, εχασα την πιγκουινα μου

λυπαμαι πολυ για την πιγκουινα σου Αντρεα ειναι πολυ ασχημο συναισθημα να χανεις ενα πουλι που το αγαπας στα ξαφνικά.
 
αντρεα λυπηθηκα πολυ κ γω για το φτερωτο σου κοριτσακι που ηταν κ μανουλα..☹
κριμα
μην το σκεφτεσαι, για να στεναχωριεσαι λιγοτερο, ωσπου ο χρονος να σε βοηθησει να το αποδεχτεις!
ολοι μας εχουμε δυστυχως απωλειες!

κ γω προσφατα...☹

[ κ το δικο μου χαθηκε πολυ βασανιστικά
κ μετα απο 40 περιπου μερες θεραπειας, με αφανταστες προσπαθεις να το σωσω.
το εδωσα για νεκροψια, να μαθω απο τι ακριβως (γιατι ειχε πολλα...)
για να προλαβω κ ν'αποφυγω κ αλλες απωλειες...]

στο δικο σου, που ηταν αιφνιδιος θανατος... Μηπως θα πρεπε να δεις τι εφταιξε;

επιδει το ζητημα νεκροψια με ενδιαφερει αρκετα που το δινεις δεν ξερω καποια πληροφορια για να αρχισω να ψαχνω αν δεω σου κανει κοπο πες μου
 
ανδρεα. 🙂 δεν χρειαζεται να κανεις καθε φορα παραθεση-
θυμαμαι τι εγραψα κ φαινεται κ λιγο πιο κατω...😛

λοιπον ως νεκροψια το ανεφερα "χονδρικα"

απλα τον" ανοιξε "ο κτηνιατρος, ειδε εσωτερικα καποια πραγματα,ισως κ στο μικροσκοπιο κ εκανε μικροβιολογικες εξετασεις. (αντιβιογραμμα κ δεν ξερω τι αλλο...)
[ο δικος μου ειναι κτηνιατρος μικροβιολογος]

περιμενα 19 ... Μαρτυρικες μερες!☹
για τ αποτελεσματα.
κανονικα θα το χρεωνε 40€... Μου ειπε
εμενα μου χρεωσε καποια λιγοτερα. Γιατι τελευταια ολο εκει τρεχω... Ειχαν προβληματα ολα τα πουλια μου.
το προβλημα ειναι για σενα αν δεν το εχεις κρατησει στην καταψυξη μαλλον ειναι αργα.
εγω τον μετεφερα στον γιατρο, την εμπομενη μερα, σε παγοκυστη...
ευτυχως το σκεφτηκα να τον βαλω στην καταψυξη
αυτος περιμενε περιπου 6-8 ωρες να ξεπαγωσει κ μετα τον ανοιξε...
αυτα...
ελπιζω να βοηθησα...
 
ευχαριστω ευα επιδει σκεφτομουν κατι τετοιο το εβαλα στην καταψυξη οποτε θα το παω
 
Όλα είναι μέσα στη ζωή. Ο χρόνος είναι γιατρός. Μόνο όσοι έχουν πραγματικά βάλει στη ζωή τους τα πουλιά καταλαβαίνουν. Όταν πριν χρόνια έχασα μία καρδερίνα μου, ετοιμαζόμουν να πάω σε βαφτίσια οικογενειακών φίλων και τελικά δεν πήγα. Με παρεξήγησαν γιατί τους ήταν ακατανόητο οτι στεναχωρέθηκα τόσο που δεν μπορούσα να πάω . Μετά περίπου έξι μήνες τους χάρισα μιά καρδερίνα.Ύστερα απο δεκαπέντε μέρες μου ζήτησαν συγνώμη γιατί με είχαν περεξηγήσει, τότε για τα βαφτίσια. Μου είπαν απλά ότι η καρδερίωα είχε γίνει μέλος τησ οικογένειας τους.
 
Back
Top