Γενικά Αμφιταλαντεύομαι μεταξυ Ζακό και Σενεγάλης

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης pyrman
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αα ναι ουτε ο Σενεγαλεζος θεωρω οτι εχει ιδιο χαρακτηρα με το Ζακο.
Απλα επειδη εχουν αναφερθει αρκετα ειδη, ειπα οτι και αυτο ειναι γλυκααα! 😛
Καλα ότι είναι να λιώνεις... Ειναι παναθεμα τα!
 
Συνεχίζω να ψαχνομαι αλλα δεν το παίρνω αποφαση... σκέφτομαι για θυληκό εκλέκτους. εχει κανείς καμμια εμπειρία; Με προβληματίζει λιγο το γεγονός οτι πρέπει να πάω και για καινούργιο κλουβι αλλα το σκέφτομαι...
 
Συνεχίζω να ψαχνομαι αλλα δεν το παίρνω αποφαση... σκέφτομαι για θυληκό εκλέκτους. εχει κανείς καμμια εμπειρία; Με προβληματίζει λιγο το γεγονός οτι πρέπει να πάω και για καινούργιο κλουβι αλλα το σκέφτομαι...
Εμένα μου αρέσουν πολύ και θα έπαιρνα αλλά αυτό είναι προσωπική επιλογή. Γιατί να θέλεις καινούριο κλουβί;
 
Σκέφτομαι να πάρουμε νέο μέλος και αμφιταλαντεύομαι μεταξυ Ζακό και Σενεγάλης. Αν και τείνω προς το ζακο φοβάμαι μήπως μου θυμίζει παραπάνω τον προηγούμενο κάτοχο του κλουβιού...☹
Το μόνο καλύτερο που έχει ο σενεγαλης είναι η τιμή του τίποτα αλλο
 
Το μόνο καλύτερο που έχει ο σενεγαλης είναι η τιμή του τίποτα αλλο
Πως το έλεγαν οι αρχαίοι; Το λακωνίζειν εστί... @maria p εσύ θα ξέρεις να το συμπληρώσεις.
Βρε Νικόλαε, γράψε μας πιο αναλυτικά να μάθουμε κι εμείς. Δλδ, σε τι μειονεκτούν οι σενεγάλης έναντι των Ζακό;
 
Πως το έλεγαν οι αρχαίοι; Το λακωνίζειν εστί... @maria p εσύ θα ξέρεις να το συμπληρώσεις.
Βρε Νικόλαε, γράψε μας πιο αναλυτικά να μάθουμε κι εμείς. Δλδ, σε τι μειονεκτούν οι σενεγάλης έναντι των Ζακό;
Δεν υπάρχει συγκρίσει αγαπητέ σε όλα είναι καλύτερος ένας ζακο σε εξυπνάδα σε μέγεθος σε συντροφικότητα σε ομιλία σε χάδια στα πάντα... Μου κάνει εντύπωση πως δεν τα ξέρεις ένα μέλος σαν και σένα που για όλα έχεις μια λυση
 
Νίκο εσύ σε άλλο θέμα παραπονέθηκες που είναι υποτιμημένα τα budgies επειδή είναι συνηθισμένα.
Δεν υπάρχει σύγκριση στις ζωές, κάθε πλάσμα έχει τα χαρακτηριστικά του.
Εξαρτάται με ποιο μπορούμε λόγω χαρακτήρα και συνθηκών να συμβιώσουμε.
Μου θυμίζει τις συζητήσεις σκύλος vs γάτα. Δεν βγαίνει συμπέρασμα.
Περί ορέξεως. 🙂
 
Back
Top