Γενικά Αναγνωριση φυλου σε κοκατιλ

Φαμπιο

PB Member
Εγγραφή
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.898
Πόλη
Αθήνα
Θα μπορουσατε να με βοηθησετε στην αναγνωριση του φυλου;
Δεν το εχω καιρο αλλα σιγουρα δεν φωναζει σαν αρσενικο κι εχω μπερδευτει γιατι σε ιστοσελιδες που εψαξα το μονο που βρηκα ειναι οτι αυτη η μεταλλαξη των white musk δεν εχουν κιτρινες λωριδες τα θηλυκα στην ουρα😕
Επειδη ειναι αγριο και φοβισμενο προσπαθησα πολυ για τις φωτο..
Ελπιζω να φαινεται κατι απο αυτα που πρεπει😛
Ευχαριστω εκ των προτερων 🙂
 

Συνημμένα

  • P5260305.webp
    P5260305.webp
    47,1 KB · Προβολές: 93
  • P5260304.webp
    P5260304.webp
    52 KB · Προβολές: 79
Ειναι το πουλακι που χεις στο αλμπουμ σου; Τα whiteface στις ουρες τους δεν εχουν κιτρινες λωριδες οπως τα αλλα θηλυκα σε φυσικο χρωματισμο αλλα ασπρες λωριδες.

Tωρα το δικο σου με μπερδευει λιγο.Αν δεν εβλεπα το προσωπο απο την ουρα θα λεγα αρσενικο..
 
Τι ηλικια εχει το πουλακι; Αν ειναι αυτο απο το αλμπουμ στο προφιλ σου και ειναι ενηλικο, ειναι πιστευω θηλυκο. :)
 
Το πουλακι ειναι του 04 οποτε ειναι 5 ετων 🙂
Η σχεση της/ου με το αρσενικο ειναι αμφιβολη😛 Αυτος σκυβει για να τον ξυσει κι αυτη/ος τον διωχνει! Μετα την εδιωχνε αυτος οταν πηγαινε να κατσει στο ιδιο κλαδακι με αυτον...
Να και φωτο απο το προσωπο:
 

Συνημμένα

  • DSC00578.webp
    DSC00578.webp
    42,6 KB · Προβολές: 80
  • DSC00576.webp
    DSC00576.webp
    48,1 KB · Προβολές: 75
Ανεστη γιατι πιστευεις οτι ειναι θηλυκο;:)
Τι ρολο παιζει η ηλικια; Στον τελικο χρωματισμο;
Η συμπεριφορα παιζει καποιο ρολο που ανεφερα;
Σ'ευχαριστω... 😉
 
Διοτι το προσωπο της εχει γκρι. Τα αρσενικα whiteface εχουν καταλευκο προσωπο. Δες το αρσενικο κοκατιλ του Αγγελου και θα καταλαβεις τι εννοω. :)
 
νικη μη φωβασε για τις αψημαχιες... Και ο ζορζ με την ροζα ετσι κανουν... Και εκαναν απο την αρχη... Τα αρσενικα ειναι ποιο αγαθα(τουλαχιστον απο το δικο μου ζευγαρι ετσι εχω καταλαβει)...
 
Back
Top