Γενικά Αναγνώριση φύλου Κοκατιλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Napoleon
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τι ηλικια έχει; ισως μια καθαρότερη στην ουρα ωστε να φαινεται αν εχει περλα θα βοηθουσε. Οι γνωσεις μου σταματαν εδω λογικα καποιος θα γνωριζει
 
Τι ηλικια έχει; ισως μια καθαρότερη στην ουρα ωστε να φαινεται αν εχει περλα θα βοηθουσε. Οι γνωσεις μου σταματαν εδω λογικα καποιος θα γνωριζει
Είναι 4.5 μηνών και στην ουρά έχει πέρλα αν είναι αυτές οι γραμμές οι κίτρινες Φαίνεται λίγο στην τελευταία φώτο
 
Είναι 4.5 μηνών και στην ουρά έχει πέρλα αν είναι αυτές οι γραμμές οι κίτρινες Φαίνεται λίγο στην τελευταία φώτο

Ειναι μικρο οπότε απο τον ιριδισμό της ουρας δεν ειναι σιγουρο κατι ακομη εμενα το πρωτο κοκατιλ που ειχα εκανε τον ιριδισμο αλλα στην πρωτη πτερόρροια οταν εβγαλε καινουρια αλλαξε σε σκετο γκρι. Οποτε περιμενεις να διαβασει το θεμα καποιος εμπειρος.
 
Ειναι μικρο ακομα για να φανει το φυλο οπτικα! Μονο αν αρχισει να κανει διαφορα σφυριγματα θα καταλαβεις! Παρολα αυτα αν αρχισει σε λιγο καιρο να κιτρινιζει το προσωπο σημαινει πως ειναι αγορακι! Η ουρα δε παιζει καποιο ρολο!
 
Ειναι μικρο ακομα για να φανει το φυλο οπτικα! Μονο αν αρχισει να κανει διαφορα σφυριγματα θα καταλαβεις! Παρολα αυτα αν αρχισει σε λιγο καιρο να κιτρινιζει το προσωπο σημαινει πως ειναι αγορακι! Η ουρα δε παιζει καποιο ρολο!
Κάνει σφυρίγματα είναι η αλήθεια όχι και τόσο ωραία βέβαια αλλά διαφορετικά από το θηλυκό μου τουλάχιστον
 
Τι κάνει κανείς σε αυτό το τεστ;

Το βάζεις στο κλουβί και αν δε δείξει ενδιαφέρον - σημασία πάει προς θηλυκό, ενας γνωστός μου που εχει αρσενικο του πήρε φέτος το καλοκαίρι κατι σαν σταντ με καθρέπτη μπροστά του. Ε τις περισσότερες φορές που πήγα σπίτι του το πτηνο ηταν καθισμένο στο σταντ αυτό και κοιτιόνταν
 
Back
Top