Γενικά Αναζήτηση μεγάλων πετ σοπ για εξωτικά

Dimitris89

PB New Member
Εγγραφή
18 Μαϊ 2020
Μηνύματα
32
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα, καθώς με την αγγελία μου για αναζήτηση λευκών αρσενικών zebra finches δε στάθηκα τυχερός μέσα στο φόρουμ, θα ήθελα να ρωτήσω τους έμπειρους εδώ εάν υπάρχουν στην Αττική μεγάλα πετ σοπ που ασχολούνται με τα εξωτικά πτηνά. Γενικά υπάρχουν ελάχιστα ζεμπρακια στα καταστήματα, ίσως λόγω κατάστασης. Έχω επισκεφτεί παρά πολλά πετ σιτι, ένα γνωστό πετ σοπ στην Ομόνοια, τα δύο petsupermarket και ένα πετ σοπ εξωτικών- τροπικών στην Καλλιθέα! Υπάρχει κάποιο άλλο μεγάλο στην Αττική ή κάποιο που να μου ξεφεύγει για να δοκιμάσω την τύχη μου; Ή έστω εκτροφέας που να τον ξέρετε! Ευχαριστώ!
 
@Dimitris89 Καλησπέρα Δημήτρη,
Εγώ έχω ζευγάρι ζεβρακια τα οποία τα είχα πάρει από τον Αμαζόνιο στην Χαλκίδα κ είμαι πολύ ικανοποιημένος..Αποτι ξέρω υπάρχει κ στην Αθήνα κατάστημα.. έχεις κοιτάξει εκει;αν όχι για πάρε κάνα τηλ κ ρώτα μπας κ είσαι τυχερός.. Εξαλλου δεν έχεις κάτι να χάσεις.. Οπότε η δική μου πρόταση είναι να πας εκεί!
 
Αυτό είναι της Καλλιθέας στο οποίο πήγα! Μεγάλη ποικιλία, δεν έχω ξαναδεί τέτοιες μεταλλάξεις σε ζεμπρακια αλλά λευκό 0!
[automerge]1590602700[/automerge]
Θεσσαλονίκη βλέπω, Αθήνα δε βλέπω κάτι..
 
Στείλε ενα μνμ και στην Πωλινα @Wind-sa
Της έχω μιλήσει στο φμπ και μου πρότεινε μια γνωστή της η οποία έχει αλλά είναι Σπάρτη! Απ' την Αθήνα έχει εξαφανιστεί το λευκό ζεμπρακι! 😂
 
Για δες κ αυτό μήπως βρεις τίποτα που να σου κάνει...https://www.xe.gr/zoa/zoa-diafora%7Cad-108281135.html
Πήρα και εδώ.. ήθελα κιόλας να γράψω την εμπειρία μου στο φόρουμ σχετικά με τον εκτροφέα-μεταπωλητη ότι είναι αλλά αφού επανήλθε η πίεση μου, είπα να δώσω τόπο στην οργή και να το ξεχάσω.
 
@lina , στο παρελθόν που έψαχνες αρσενικό για το θηλυκό σου παπαγάλο, σου είχε προταθεί ένα κατάστημα, νομίζω στην Οδό Μεσογείων (στην Αθήνα), νομίζω μάλιστα ότι σου είχαν πει ότι φέρνει με εισαγωγές πουλιά και ότι έχει μεγάλη ποικιλία. Μήπως μπορείς να το εντοπίσεις;
 
Έχω πάει σε αυτό που είναι απέναντι απ' το δημαρχείο σχεδόν, επί της οδού Αθήνας... υπάρχουν και άλλα μεγάλα;
[automerge]1590666970[/automerge]
Μακρια απο αυτον, ειναι γνωστη περιπτωση.
Δύο φορές κανονίσαμε ραντεβού για αρσενικό ολολευκο.. Και τις δύο το πουλί ήταν θηλυκό και CFW, όχι λευκό! 😂
 
Έχω πάει σε αυτό που είναι απέναντι απ' το δημαρχείο σχεδόν, επί της οδού Αθήνας... υπάρχουν και άλλα μεγάλα;
Και ευτυχώς που δεν είχε. Τουλάχιστον πριν ένα χρόνο που μπήκα εκεί μέσα, κυριαρχούσε η αθλιότητα και η κατάντια.
 
Και ευτυχώς που δεν είχε. Τουλάχιστον πριν ένα χρόνο που μπήκα εκεί μέσα, κυριαρχούσε η αθλιότητα και η κατάντια.
Υπάρχει τελικά όντως το εκτροφείο; Γιατί εγώ συναντήθηκα έξω μαζί του δύο φορές και τις δύο φορές έχασα το χρόνο μου γιατί μου έφερε λάθος πουλί
 
Αναφερομουν στο κατάστημα επί της Αθηνάς, που πέρυσι πραγματικά ήθελα να τους...άσε να μην το πω. Πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες, τα πτηνά και τα ζώα ειναι εντελώς αφρόντιστα, κάποτε απασχολούσαν και κτηνίατρους που σε διαβεβαίωναν ότι το ημίαιμο ειναι πχ κανίς με πεντιγκρί, άθλιοι σου λέω ως εκεί που δεν παίρνει.
 
Ηταν 2 επανω στην Αθηνας, αυτο επανω στην πλατεια ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο αυτο που ηταν στην μερια του δημαρχειου και μεταφερθηκε στο στενο.
Σε αυτο στο στενο ειχα περασει πριν την καραντινα και τους εβαλα χερι να μαζεψουν ενα νεκρο κουνελι που δεν ειχαν παρει χαμπαρι αναμεσα στα ζωντανα.
 
Ηταν 2 επανω στην Αθηνας, αυτο επανω στην πλατεια ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο αυτο που ηταν στην μερια του δημαρχειου και μεταφερθηκε στο στενο.
Σε αυτο στο στενο ειχα περασει πριν την καραντινα και τους εβαλα χερι να μαζεψουν ενα νεκρο κουνελι που δεν ειχαν παρει χαμπαρι αναμεσα στα ζωντανα.
Ναι τώρα στο στενό που έχει πάει είναι τελείως άθλιο... Το άλλο στην πλατεία μπορώ να πω ότι είναι σε αξιοπρεπές επίπεδο σε σχέση με ολα τα πετ σοπ που έχω δει...
 
Καλησπέρα! Έτυχε να περνάω έξω από ένα pet shop στο Παγκράτι που να έχει λευκά ζεμπρακια και λευκά με ελάχιστο καφέ. Δεν μπορώ να πω ότι ήταν και στην καλύτερη κατάσταση αλλά... Το μαγαζί είναι στο Παγκράτι φιλολαου 81.
[automerge]1590770411[/automerge]
IMG_20200529_193852.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top