Αναπαραγωγή Αναπαραγωγή φλώρια 2015

δηλ, στην Χίο πάνε και τα φίδια δυό δυό! 😛
Δεν ξέρω τι κάνουν τα φίδια στην Χίο, πάντως σε ενα σημείο που επιτέθηκε φίδι ίσως να βρίσκονται και άλλα εκεί τριγύρω.
 
Μπραβο για την φωτογραφια που τραβηξες παρα τη στεναχωρια σου και κριμα για το πουλακι σου αλλα και για το φιδι. Οχια δεν ειναι, μιας και οι οχιες ειναι τα πιο χαρακτηριστικα φιδια της ελληνικης πανιδας και το κυριο χαρακτηριστικο τους ειναι το μεγαλο τριγωνικο κεφαλι τους αλλα και το μικρο-κοντο σωμα τους. Το φιδι αυτο νομιζω (αν κι ειμαι ασχετος) πως λεγεται αγιόφιδο.
 
Μπραβο για την φωτογραφια που τραβηξες παρα τη στεναχωρια σου και κριμα για το πουλακι σου αλλα και για το φιδι. Οχια δεν ειναι, μιας και οι οχιες ειναι τα πιο χαρακτηριστικα φιδια της ελληνικης πανιδας και το κυριο χαρακτηριστικο τους ειναι το μεγαλο τριγωνικο κεφαλι τους αλλα και το μικρο-κοντο σωμα τους. Το φιδι αυτο νομιζω (αν κι ειμαι ασχετος) πως λεγεται αγιόφιδο.
Και μάλλον έχει δίκιο ο Ανέστης... Βρήκα μια αναφορά για http://proionta-tis-fisis.com/ta-basikotera-eidi-fidion-stin-ellada-epikindinotita-antimetopisi-tsimpimatos/.
 
Back
Top