Γενικά Αναπαραγωγή timbrado classico 2015

lefteris13

PB Member
Εγγραφή
31 Μαϊ 2012
Μηνύματα
368
Πόλη
Περιστέρι
Όπως λέει και ο τίτλος σε αυτό το θέμα θα αναφερθώ στη φετινή μου αναπαραγωγική περίοδο με κάποιες φώτο και σχετικά νέα.. Τα πουλιά είναι 3 αρσενικά και 4 θηλυκιές και βρίσκονται στη φάση της ωοτοκίας.. Καλή σεζόν σε όλους! Παρακάτω μερικές ενδεικτικές φωτογραφίες:
IMG_20150223_133119_zpslrm8vssu.jpg


IMG_4701_zpscxxtjlrn.jpg


IMG_4718_zpsvhs5k1qq.jpg


IMG_4709_zpsqzk0sjvv.jpg


IMG_4715_zpskuua2efu.jpg


IMG_4720_zpslggtuk5j.jpg


IMG_4725_zpsemzmteq1.jpg


IMG_4727_zpscp043lwn.jpg
 
Με το καλό! Καθαρά και οργανωμένα όλα! Η επιτυχία είναι βέβαιη! 😉
 
Μπράβο σου πολύ καθαρά πολύ οργάνωση αλλά και μια ερώτηση. Τα ξυλάκια που βλέπω στις φωτογραφίες δεν σου μαζεύουν ψείρα; Να έχεις καλή επιτυχία με πολλούς απογονους
 
Τα ξυλάκια που βλέπω στις φωτογραφίες δεν σου μαζεύουν ψείρα; Να έχεις καλή επιτυχία με πολλούς απογονους

τωρα τελευταια εβαλα σε ολα τα κλουβια ξυλινες πατηθρες μιας και ενας φιλος ξυλουργος μου δωρισε μπολικες(ειναι παρομοιες με αυτες που πουλανε στα πετ σοπ αλλα καλυτερο ξυλο), μεχρι πριν λιγο καιρο τις κλασικες πλαστικες ειχα.. Παντως εχω ψεκασει προληπτικα κλουβια(πλην ταιστρων-ποτιστρων προφανως) και πουλια, πιστευω-ελπιζω να μην εχω τετοιο θεμα..
 
εύχομαι να βγάλεις 69 πουλάκια και να πάρουν 96 βαθμούς στο διαγωνισμο 😉 καλή επιτυχία φιλε ST69
 
μερικα μικρα. Για την ακριβεια μονο αυτα εχω για την ωρα γιατι δεν πανε καλα οι γεννες να δουμε απ τα μπολικα αυγα που υπαρχουν τι θα γινει στη συνεχεια:)

κ.Abaton εγω διαλεξα τον κωδικο😛





 
Όχι κρίμα.Άλλη φορά φίλε ίσως είμαστε πιο τυχεροί. Καλά αποτελέσματα στις γέννες.
 
Back
Top