Αναπαραγωγή Αναπαραγωγη μαγγελανων

Ωραίος φιλαράκι ευχομαι να πάνε όλα καλά! Αλλά δεν είναι λίγο μικρο το κλουβί;Και απο ότι είδα έχει και αρκετη σκουριά.. Δε νομίζω οτι είναι και το πιο καταλληλο περιβάλλον! Οταν με το καλο τελείωσει η διαδικασια αναπαραγωγη, νεοσσοι κ. Α. Θα σου πρότεινα να τα μεταφέρεις σε ενα καινουργιο κλουβί...
 
Einai apo tin oikogenia CARDUELIS. Zi mono stin Notioameriki.
To poulaki exei para poli koino me to Red Siskin, idia trofi, idio sistima ektrofei kai apo tin idia perioxei.
 
Επειδη ειδα την φωλια χαλασμενη και ολο το νημα στον πατο του κλουβιου πηρα την ευκαιρια και τους αλλαξα κλουβι, τα εβαλα σε μια ζευγαρωστρα και μεχρι τωρα ολα καλα, ξεκινησε να φτιαχνει την φωλια παλι.
 
Απο το δευτερο αυγο εβγαινε μονο για να φαει. Τωρα τι να κανω αν τελικα ειναι τα αυγα ασπορα να της παρω τα αυγα οπως μου ειπε ενας φιλος η να της παρω ολη την φωλια.
 
καλυτερα ειναι να της τα αφησεις τα αβγα ετσι και αλλιος δεν εχεις να χασεις τιποτα γιατι δευτερη γεννα ειναι αργα οποτε αστα της(η γνωμη μου)
 
Mipos kano lathos, ala ego metrisa apo to 3 aygo 3 meres kai apo to 4 aygo 2 meres. Poles fores selei toulaixston 4 meres na blepeis to ayga einai sporiasmena i oxi.
Mipos biasese ligo; Ego tin afina akoma 3-4 meres gia na eimai siguro den petaksa sporiasmena ayga.
 
Back
Top