Αναπαραγωγή Αναπαρωγη σε κλουβα πτησης

takisdt200

PB New Member
Εγγραφή
19 Μαρ 2008
Μηνύματα
37
Πόλη
Θήβα
γεια σας. μια ερωτηση.Εχς σκοπο να φτιαξω μια κλουβα πτησης 1.50μ χ 90 π χ 2 υ. Εχω 5 ζευγαρια καναρια. Να τα βαλω ολα μαζι; θα υπαρχει προβλημα; η αναπαρωγη θα συνεχιστει;
 
γεια σας. μια ερωτηση.Εχς σκοπο να φτιαξω μια κλουβα πτησης 1.50μ χ 90 π χ 2 υ. Εχω 5 ζευγαρια καναρια. Να τα βαλω ολα μαζι; θα υπαρχει προβλημα; η αναπαρωγη θα συνεχιστει;
θα γινει ενας πανικος.η αναπαραγωγη δε θα ειναι ελεγχομενη. Τα θυληκξα θα καθονται σε πολλες φωλιες υπαρχει μεγαλος κινδυνος να μη γνωριζεις την προελευση των νεοσσων. Σε τετοια εγχειρηματα παντως συνηθως βαζουν περισσοτερα θυληκα
 
Ερωτηση: επειδη εχω σκοπο να αγορασω μια μεγαλη κλουβα υψους 1,2μ και φαρδους τουλαχιστον 0,8μκαι να βαλω μεσα πουλια αυτη χαρακτηριζεται κλουβα πτησης;
 
πλατος;ξερω οτι θελουν μακροστενι για πεταγμα κ οχι απλα ψιλη γιατι κουραζονται
 
Δεν ξερω καθολου σε ενα περιοδικο την ειδα ειναι για μικρα πουλακια. Θελω να αγορασω μια για να τα βγαζω εξω την θερμη περιοδο του ετους
 
καλη ιδεα σου. Παντως θα βρεις πολλες λυσεις κ φοτο σε οτι σ ταιριαζει στο site
 
  • Like
Αντιδράσεις: ΙΟΑ
Περα απο το ανεξελεγκτο ζευγαρωμα θα εχεις και μεγαλη απωλεια απο νεοσσους αν θες παρε την μονο για πτηση για μικρα καναρινια!
 
απωλεια γιατι; Μπροστα απο τις φωλιες θα φτιαξω πατημα. Ετσι ωστε αν βγει καποιο απο τιν φωλια θα ειναι στο πατημα
 
οταν εχεις καποια πουλια μαζι στην ιδια κλουβα για ζευγαρωμα εχεις συνεχεια τσακωμους οποτε θα σπαταλουν τσαμπα ενεργεια και χρονο καποια αρσενικα θα χαλανε τις φωλιες και ας εχει αυγα μεσα απλα και μονο η καναρα να κανει μαζι του μικρα και αλλα τετοια!
 
Back
Top