Γενικά Αντίο μικρή μου Ζέτα

Γιαννης17

Farm & Exotic Birds Expert
Εγγραφή
24 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.994
Πόλη
Αγρίνιο
Πριν λίγο έθαψα το θηλυκό μου ζεμπράκι. Τι να πω για αυτό το πουλάκι ήταν μοναδικό. Το αγαπούσα πάρα πολύ. Τις τελευταίες 3 μέρες είχε παρουσιάσει σημάδια ασθένειας και την απομόνωσα μακριά από τα άλλα πουλιά. Έδειχνε να το ξεπερνάει αλλά σήμερα το μεσημέρι ήταν πολύ χάλια...
Η μαμά μου μου είπε ότι το πρωί και φώναζε και έτρωγε και γενικά ήταν μια χαρά. Γύρισα το μεσημέρι και την βρήκα σε άσχημη κατάσταση.Κατάλαβα ότι κάπου εδώ θα τελείωνε για αυτή το ταξίδι της ζωής.
Ελπίζω να πέρασε καλά στον ενάμιση σχεδόν χρόνο που την είχα. Της παρείχα πάρα πολλά πράγματα και θέλω να πιστεύω ότι τα ευχαριστήθηκε. Μου αρέσει που περίμενα και τον Μάιο πως και πως για να τα ζευγαρώσω...
Τέλος πάντων, έφυγε και δεν γυρίζει τώρα πίσω...
Θα μου λείψεις μικρή μου Ζέτα, ήσουν ένα υπέροχο πουλάκι IMG_20200309_155343.webp
 
Λυπάμαι Γιάννη για την απώλεια του πουλιού σου. Σκέφτεσαι τι μπορεί να το οδήγησε σε αυτή την κατάσταση ;
Ίσως να εξαντλήθηκε ο οργανισμός της γιατί έκανε αρκετές γέννες χωρίς φωλιά. Και αυτό το εμφάνισε μετά τα 2 τελευταία αυγά που έκανε. Ποιος ξέρει ίσως να χε και κάτι άλλο.

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον σας!
 
Back
Top