Γενικά Αυτή είναι η μικρή μου κούκλα (parrotlet)

Πολύ όμορφο όνομα!. Να την χαίρεσαι την Μελίτη ! Της έχεις βάλει μίλλετ;
Ευχαριστώ,η αλήθεια είναι ότι πέρασαν πολλά από το μυαλό μου,αλλά κατέληξα σε αυτο.
Ναι και ούτε αυτό δοκίμαζε. Σήμερα πρώτη φορά το τσιμπολογησε και μάλιστα από το χέρι μου. Έχουμε κάνει πρόοδο κι εγώ τρελάθηκα από την χαρά μου! 🥰
 
@Ledagcc Ευχαριστώ πολύ. Έχουμε μέλλον ακόμα γιατί μάλλον είναι 2 χρόνων και δύσκολα θα με εμπιστευθεί. Δυστυχώς προέκυψαν κάτι σεμινάρια και δεν έχω όσο χρόνο θέλω να της αφιερώσω 😞
 
Καλησπέρα στην παρέα! Παραπάνω είχαμε αναφερθεί στο δαχτυλίδι της μικρής.Εχουμε φτάσει σε σημείο να δεχόμαστε πολλά χαδακια! Οπότε κατάφερα να δω καθαρά τα γράμματα του δαχτυλιδιού.Είναι χαραγμένα τα εξής: Herr 4.2( κάθετα) 5039 ( οριζόντια) 20 (κάθετα) 213 ( οριζόντια). Πώς μπορώ να βρω πληροφορίες για τον εκτροφέα;
 
@Ledagcc είμαι πολύ χαρούμενη,έχω ένα πολύ καλό πουλάκι. Μόνο με το φαγητό δεν έχουμε κάνει πρόοδο 😞 Της πήρα πέλλετ ( psittacus mini) της πήρα αυγοτροφη (cede) ούτε αυτά τα δοκιμαζει,ούτε το σουπιοκοκκαλο. Μήπως πρέπει να της δώσω κάποιο συμπλήρωμα; Αν και έχω καταλάβει ότι δεν είναι ότι καλύτερο.
 
@Tony Forpus cede morbido egg patee ,μέσα στο φόρουμ είχα διαβάσει ( μπορεί και από εσένα!)ότι είχε πλήρη αποδοχή από parrotlet και την πήρα. Ελπίζω να γίνει και αυτό το βήμα! Θεωρείς ότι πρέπει να πάρει κάποιο συμπλήρωμα;
 
Back
Top