Ανταλλαγή Ανταλλάσσω, χαρίζω πανέμορφο αρσενικό Ringneck

Πόπη Μπού

PB Member
Εγγραφή
25 Μαϊ 2008
Μηνύματα
748
Πόλη
Γλυφάδα
Ανταλλάσσω, χαρίζω πανέμορφο αρσενικό Ringneck πράσινο 2 ετών με καναρίνια...
Προσεχώς και φωτογραφίες...
 
Μερικές πληροφορίες που μου ζητήθηκαν...

Όνομα : Ζιζε
Ετών : 2
Χρώμα : πράσινο
Δαχτυλίδι : Δεν έχει

Λόγοι που αποχωρίζομαι τον ζιζε...

Τον Ζιζε τον είχα κάνει δώρο στην αδερφή μου, η οποία πολύ πρόσφατα έφυγε μετανάστρια στην Σουηδία..
Δυστυχώς δεν μπορώ να τον κρατήσω γιατί τον ελάχιστο χρόνο που μου απομένει τον αφιερώνω στα καναρίνια μου, στο σκύλο μου και στα ψάρια μου...
Αναζητώ λοιπόν έναν έμπειρο/η μπαμπά η μαμά που να μπορεί να του προσφέρει την προσοχή και την αγάπη που ο ίδιος απαιτεί...
Αναφέρω ενδεικτικά ότι δεν είναι ήμερος.. Αλλά με υπομονή αγάπη και μπόλικο χρόνο όλα γίνονται...
Το πούλι είναι υγιέστατο. 🙂
z7q2.jpg
uccs.jpg
 
τον δωσατε η ακομα τον εχεται; Ενδιαφερομαι εγω να του προσφερω ενα ωραιο μερος με τους παπαγαλους μου
 
τον δωσατε η ακομα τον εχεται; Ενδιαφερομαι εγω να του προσφερω ενα ωραιο μερος με τους παπαγαλους μου
περιμενω μια απαντηση αγαπητε. Σε 4 5 ημερες θα γνωριζω.
 
ειναι κουκλος! Ευχομαι να βρει μια καλη κατοικια να ζησει ευτυχισμενος :)
 
καλησπερα αν δεν το εχεις δωσει το κουκλι σου ευχαριστως να το ιοθετησω και αν θελεις να αυξησεις τα καναρινακια σου εχω να σου δωσω ενα ζευγαρακι γιατι εχω μεγαλητερη αδυναμια στους παπαγαλους μου.
 
φυσικα τον περημενω το ζιζε με χαρα και οπως σου ειχα πει ειμαι ετοιμος να σου δωσω και το ζευγαρακι καναρινακια που εχω τον πιπι και την λουκια.
 
Σας ευχαριστω απο καρδιας ολους και περησοτερο την ποπη που με τημα με το να διχνει εμπιστοσυνη σε μενα και να δεχετε να γινω ο μπαμπας του Ζιζε! Ενα νεο μελος ερχετε στην οικογενεια και ενα νεο μελος στη παρεα των παπαγαλων. 🙂 Ποπη θα επικοινωνησω μαζι σου αυριο να τα πουμε και παλυ ενα μεγαλο ευχαριστω!
 
Μαρκο βαλε εαν εχεις την καλοσυνη μια φωτογραφια απο το νεο σπιτι του ζιζε...
δεν ειχα νεα σου και ανησυχω λιγακι...☹
τι εγινε το πουλακι, πως ειναι; Προσαρμόζεται επιτυχώς στο νέο του χώρο;:)
θα ηθελα πολυ να ξερω πως ειναι το νεο του σπιτικο...
 
Μαρκο βαλε εαν εχεις την καλοσυνη μια φωτογραφια απο το νεο σπιτι του ζιζε...
δεν ειχα νεα σου και ανησυχω λιγακι...☹
τι εγινε το πουλακι, πως ειναι; Προσαρμόζεται επιτυχώς στο νέο του χώρο;:)
θα ηθελα πολυ να ξερω πως ειναι το νεο του σπιτικο...
ειναι αρκετα φοβησμενος τισ πρωτες μερες δεν τολμουσα να πλησιασω το κλουβι και παθενε πανικο τωρα ομως φοβατε λιγοτερο και μονο οταν του βαζω τρωφη καθε απογευμα καθομαι δυπλα του και τρωμε τα αγαπημενα του φιστικια, στραγαλια και αμυγδαλα και του μηλαω για καμια ωρα.φωτογραφια σκεφτικα να τον βγαλω αλλα δεν θελω να τον τρομαζω. υποσχεση ςτις προσεχεις μερες θα τον βγαλω και συγουρα Ποπυ θα του δωσω χερετησματα και θατου πω πως ρωτας για αυτον 🙂
 
Σιγα σιγα θα ηρεμησει, να περνας ωρα μαζι του οπως κανεις ηδη και ολα θα πανε καλα. 😉 Δεν παιρνεις κι ενα θηλυκο που χαριζε ενα αλλο μελος να εχουν παρεουλα; :D
 
Σιγα σιγα θα ηρεμησει, να περνας ωρα μαζι του οπως κανεις ηδη και ολα θα πανε καλα. 😉 Δεν παιρνεις κι ενα θηλυκο που χαριζε ενα αλλο μελος να εχουν παρεουλα; :D
το ειδα και γω πως ενα μελος χαριζει ενα θυλικο και πραγματικα θα ηταν ομορφα να του εβαζα παρεα το εχω πρωτηνει να τον παρω αλλα δεν ειχα καποια απαντηση.
 
ειναι αρκετα φοβησμενος τισ πρωτες μερες δεν τολμουσα να πλησιασω το κλουβι και παθενε πανικο τωρα ομως φοβατε λιγοτερο και μονο οταν του βαζω τρωφη καθε απογευμα καθομαι δυπλα του και τρωμε τα αγαπημενα του φιστικια, στραγαλια και αμυγδαλα και του μηλαω για καμια ωρα.φωτογραφια σκεφτικα να τον βγαλω αλλα δεν θελω να τον τρομαζω. υποσχεση ςτις προσεχεις μερες θα τον βγαλω και συγουρα Ποπυ θα του δωσω χερετησματα και θατου πω πως ρωτας για αυτον. 🙂
θα περιμενω αγαπητε, με αγωνια να δω το νεο του σπιτι. 🙂
 
εχετε απολυτο δικιο ντρεπομαι για την αργοπορια των φοτο τον εχω βγαλει καποιες μετα κοπων γιατι ακομα τρωμαζει αρκετα αλλα δεν εχω καταφερει να τις περασω περημενω την κορη μου να μου το κανει...υπομονη λιγο ακομη☹
 
Back
Top