Ανταλλαγή Ανταλλασω την καναρα μου με οποιοδήποτε άλλο πουλί

Κατάσταση
Κλειστό.

georgio13

PB New Member
Εγγραφή
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
107
Πόλη
Νέα Σμύρνη
;ανταλλαζω την καναρα μου, δεν ειναι κανενα ειδοσ, ενα απλο καναρινι ειναι. με τα παντα ( με 1 Lovebird, με ζεβρακια, με αρσενικο καναρινι ή ενα αλλο ειδοσ πουλιου, που δεν το θελετε και θελετε να απαλαχτιτε. και να το αντικαταστισετε με μια καναρα, κοινωνικη, μπορει να μαθει να ειναι εξω απο το κλουβι τησ και τιτιβιζει μελωδικα. Δεν εχω προβλιμα, συμβιβαζομαι και με αρσενικα και με θυλικα (εκτοσ αμα ειναι κοκατιλ, για κοκατιλ θελω θυλικο μαζι με το κλουβι του).
 
γιατι δεν κρατας την καναρα σου να παρεις και εναν αρσενικο καποια στιγμη ;
 
βασικα θελω να την κρατησω αλλα οι γονεισ μου θελουν κατι που να τραδουδαει καλητερα και θελουν κατι με πιο πολλα χρωματα. ειχα αρσενικο αλλα μου εφυγε. και δεν θελω να σκορπαω το χαρτζιλικι μου.
 
παντως τα ζεμπρακια να ξερεις δεν κελαηδανε μελωδικα.. Αν θες πουλακι να κελαηδαει θα σου ελεγα να κοιταξεις να παρεις μονο καναρινι
 
χα χα

εγω τωρα το ανταλλαζω. αμα εχεισ καποιο πουλι που θεσ να ανταλαξεισ με την καναρα μου καλοσ. αλλιοσ τι χωνεσε;😛
 
η ευγενεια ποτε δεν βλαπτει κανεναν... Δε χωθηκε απλα σου ειπε πιο ειναι το καλυτερο πουλι ωστε να μηνεις ικανοποιημενος και εσυ κ οι δικοι σου.
 
ανταλλαζω την καναρα μου... με τα παντα ( με 1 Lovebird, με ζεβρακια, με αρσενικο καναρινι...

δεν εχω προβλιμα, συμβιβαζομαι και με αρσενικα και με θυλικα

οι γονεισ μου θελουν κατι που να τραδουδαει καλητερα και θελουν κατι με πιο πολλα χρωματα

Kαλησπερα.Απο την στιγμη φιλε μου που ψαχνεις για καποιο πουλι που θα κελαηδαει,ΔΕΝ ΣΥΜΒΙΒΑΖΕΣΕ ΜΕ ΘΥΛΗΚΑ. Ουτε και με Lovebird ουτε και με Zebras.Αφου λες οτι δεν εχεις προβλημα να σου δωσουν θηλυκο γιατι να κανεις την ανταλλαγη τοτε;Αφου και το δικο σου θηλυκο ειναι.Aρα κατι αλλο υπαρχει που δεν μας λες. Καλο ειναι να πεις τον πραγματικο λογο που θελεις να κανεις αυτην την ανταλλαγη. Δεν ειναι κακο.
 
Οχι Σάκη κανεις μεγάλο λάθος υπαρχει και μια ανταλλαγη με κοκταιλ μαζι με το κλουβι του αν είναι θυληκο...Φίλε γιωργο επειδη εισαι μικρος και δε θέλεις να σπαταλας το χαρτζιλικι σου θα σου προτεινα να σκεφτεις καλυτερα τι θέλεις... και αν μπορει κάποιος να σου εμπιστευτει πουλάκι... https://community.petbirds.gr/threa...οκατιλ-μου-τωρα-που-μπαινει-ο-χειμωνας.17138/
 
  • Like
Αντιδράσεις: Pigaki
δεν χωνομαι πρωτον.. Απλα εκφερω την γνωμη μου ωστε οι γονεις σου και συ να μεινουν ικανοποιημενοι.. Απο την στιγμη που εβαλες αγγελια εδω θα πρεπει να δεχτεις ολες τις συμβουλες που μπορουν να δωσουν καποιοι πιο γνωστες απο σενα..σε περιπτωση που θα ηθελα να δωσω καποιο απο τα πουλια μου θα ηθελα να το δωσω σε καποιο ατομο που το αγαπα και ειναι σιγουρος οτι το θελει.. Δυστυχως ο τροπος σου με λυπει αφανταστα καθως δεν εχεις κατασταλαξει στο τι ακριβως πουλι θελεις και δεχεσαι ανταλλαγες μονο για να ξεφωρτοθεις οπως λες την καναρα σου.. Ποιος λοιπον εγγυαται οτι σε 1 μηνα δεν θα θες να ξεφορτωθεις και το πουλι που θα σου δωσουμε για ανταλλαγη;

κατα τα αλλα με καλυψαν οι προλαλησαντες!
 
συγνωμη αν παραφερθηκα. λοιπον ργω την καναρα μου την δεινω γιατι οι γονεισ μου το αποφασισαν. εγω την θελω αλλα τι να κανεισ γονεισ ειναι. το πουλακι οπου θα ανταλαχθει θα το προσεχω σαν τα ματια μου. ειμαι σιγουροσ πωσ θα το αγαπησουν οι γονεισ μου. αλλα μου ειναι παραξενω γιατι δεν την θελουν την καναρα.
 
;ανταλλαζω την καναρα μου, δεν ειναι κανενα ειδοσ, ενα απλο καναρινι ειναι. με τα παντα ( με 1 Lovebird, με ζεβρακια, με αρσενικο καναρινι ή ενα αλλο ειδοσ πουλιου, που δεν το θελετε και θελετε να απαλαχτιτε. και να το αντικαταστισετε

Γιωργο οι λεξεις που χρησιμοποιεις νομιζω πως δεν αντιπροσωπευουν (θα τολμησω να πω)τους περισσοτερους απο δω, ειμαστε μια κοινοτητα που αγαπαμε τους φτερωτους μας φιλους, το νεαρον της ηλικιας σου σε δικαιολογει...ως ενα σημειο! 🙂
Αν δεν θελεις την καναρα σου, μπορεις κ να τη χαρισεις! 🙂
 
Αρα πολυ πιθανον να μην θέλουν και το καινουργιο πουλι... Οποτε αστο παληκαρακι μου! Αστους να σου παρουν αυτοι κατι..η πηγαινε σε ενα πετ σοπ με τη μητερα σου, ρωτα την τι της αρεσει και οτι σου πει... Ανοιξε μια αγγελια και ανταλλαξετο για παραδειγμα με κοκατιλ και μονο...
 
Αφου σου φαινεται παραξενο που δεν θελουν την καναρα αστο Γιωργο!
Μπορει να μην θελουν και το οποιοδηποτε αλλο πουλακι και ειναι κριμα.
Χαρισε την καναρα καπου και ασε τις ανταλλαγες.
Μπορεις να παρεις μετα κατι αλλο, πχ μια γυαλα με ενα χρυσοψαρο που δεν εχει και πολλα εξοδα για το χαρτζιλικι σου.
 
Ειναι αντελως ασχετο αυτο που θα πω αλλα ειναι πολυ σημαντικο.

Μπορεις να παρεις μετα κατι αλλο,πχ μια γυαλα με ενα χρυσοψαρο που δεν εχει και πολλα εξοδα για το χαρτζιλικι σου

Κανενα μα κανενα ψαρι δεν ζει σε γυαλα. Ειδικα τα χρυσοψαρα χρειαζονται πολυ χωρο και εξοπλισμο.
 
οχι δεν το θεωρο σκορπιμα λεφτων, απλοσ επειδι εχω λιγο χαρτζιλικι δεν μπορω να παρω αλλο πουλι. Για αυτο.
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top