Αναπαραγωγή Αν η κανάρα κάθεται στο 3ο αυγό, γιατί βγαίνει από 1 πουλάκι τη μέρα;

τελικα ενω το τελευταιο αυγο ενω ηταν γονιμο δεν εσκασε το εχω αφηση 2 ημερες παραπανω αλλα τιποτα μαλον θα το βγαλω το μεσημερι, τι να κανουμε☹
 
οκ misalouris

αν αυριο το μεσημερι δεν εχει σκασει μπορειτε να μου πειτε τι μπορει να συμβαινει;
 
Να του κάνεις μια ωοσκόπηση πρώτα.
Για μια μέρα παραπάνω δεν είναι κρίμα να κάνεις την ζημιά;
 
στην ωοσκοπηση φενεται κατι παραπανω; γιατι ειχα κανει στην 8 ημερα και ηταν γονιμο αν κανω τωρα θα το δω να κουνιεται;
 
γιατι ειχα κανει στην 8 ημερα και ηταν γονιμο αν κανω τωρα θα το δω να κουνιεται;
Η διαφορά που βλέπεις στην ωοσκόπηση με το πέρασμα των ημερών είναι να σκουραίνει το αυγό όλο και περισσότερο αφού μεγαλώνοντας το έμβρυο καταλαμβάνει όλο και μεγαλύτερο χώρο μέσα του και έτσι αφού δεν μπορεί να περάσει το φως, γίνεται σκούρο.
 
σημερα το εβγαλα αλλα τελικα το αυγο ειχε ραγιση γιαυτο δεν βγηκε πουλακι

παιδια ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος με το τελικο αποτελεσμα και με τον εαυτο μου φετος εβγαλα 7 πουλακια και ολα πανε καλα του χρονου πιο πολλα πιστευω! 🙂
 
Θοδωρή αν το αφήσεις καμία μέρα ακόμη δεν θα γίνει κανένα κακό ειδικά αν δεν είναι ραγισμένο κλπ
Έχει παρατηρηθεί καθυστέρηση δύο και τρεις μέρες θα βρεις και παρόμοιο θέμα
Αφού όμως είχε ραγίσει καλά έκανες και το έβγαλες
 
Back
Top