Αναπαραγωγή Απορία για περιστέρια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης thanos22
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
εχω δυο θηλικα και ενα αρσενικο, τα δυο ειναι ζευγαρι αλλα το αλλο θηλικο που ειναι το καλητερο ειναι ζευγαρωμενο με παγκουρα, σκεφτομαι οταν γενναν τα γνησια να περνω τα αβγα και να τα βαζω στην καλη την περιστερα (που ειναι με τον παγκουρα) να τα μαθαινει στο πεταμα, πιστευεται οτι ετσι μπορω να φτιαξω καλα περιστερια:D υ. Γ συνχωρεστε με που ρωταω τοσα πολλα.


τα περιστερια μαθαίνουν κανουν κόλπα γιατι είναι στο dna τους. αν βάλεις στην περιστέρα σου αυγά απο κοινα περιστέρια μιας πλατείας δεν πτοκηται να μάθουν να πετουν έτσι.
 
παιδιαεχω βαρεθει να μην βλεπω καμια βελτιωση με τα ντουνεκια μου εχω βγαλει μεχρι τωρα δυο γεννες τι μπορω να κανω . μια αλλη ερωτηση ποσο συνηθως αγοραζετε τα ντουνεκια.

να έχιες τα περιστέρια σου κλειστά και να τα πετας το πολύ 2 φορες την μερα, αλλιώς θα γίνουν κεραμιδοπερίστερα.
 
παιδιαεχω βαρεθει να μην βλεπω καμια βελτιωση με τα ντουνεκια μου εχω βγαλει μεχρι τωρα δυο γεννες τι μπορω να κανω . μια αλλη ερωτηση ποσο συνηθως αγοραζετε τα ντουνεκια.
μην ξεχνας όταν πας για να αγωράσεις βούτες και ντουνέκια βάζεις πρώτα τον ιδιοκτήτη να τα πετάξει και αγωράζεις τα πουλια που είδες
:)
 
αλλα εδω στην αρτα δεν εχουμε περιστερια ρατσες και ετσι οταν πηγαινω Αθήνα στο σχιστο περνω αχρηστα
 
απο ότι καταλαβα αγοράζεις περιστερια απο πετ σοπ. σωστα;
 
προσπαθησε να αγωράσεις από ιδιότη. όταν αγωράσεις πρόσεξε τουλαχιστω να μην είναι αρρωστα. με επιλεκτηκα ζευγαρ'οματα θα καταφέρεις να βγάλεις τα περιστέρια που θέλεις
 
Back
Top