Γενικά Απορίες για cockatiels

Ζήτησα φωλιά για cockatiel και μου εδωσαν αυτη που έχω. Η πόρτα μπροστά είναι πολύ μεγάλη. Πιάνει σχεδόν όλη την πρόσοψη. Τα ροκανίδια που να τους τα αφήσω;


Ενταξει καταλαβα. Εγω καταλαβα οτι την εβαζες απο την μικρη πορτα, δεν ηξερα οτι ανοιγει ολοκληρη η προσοψη. Παρολα αυτα θα ηταν καλυτερα απο εξω ωστε να μπορεις να ανοιγεις το πορτακι να παρακολουθεις την πορεια της γεννησης και εκκολαψης των αυγων χωρις να αναστατωνεις ολοκληρο το κλουβι. Τα πριονιδια τα βαζεις μεσα εσυ. Μη βαλεις παρα πολλα και βουλιαζουν οταν πατανε μεσα. :)
 
Α, πολύ ωραία.Αλλά όπως είχα ξαναπεί όταν τους την είχα βάλει τη φωλιά, μονο ο Ιβαν έμπαινε κ βόλταρε μεσα
 
Παιδια πηρα και εγω ενα κοκατιλ εχθες (για πρωτη φορα αφου εχω καναρινια και καρδερινες) και μου φαινεται πολυ ανησυχο και δεν εχει φαει ακομα.
 
Παιδια πηρα και εγω ενα κοκατιλ εχθες (για πρωτη φορα αφου εχω καναρινια και καρδερινες) και μου φαινεται πολυ ανησυχο και δεν εχει φαει ακομα.
Λογικό είναι. Καινούργιο περιβάλον, καινούργιοι ήχοι και εικόνες, το πουλάκι να είναι φοβισμένο και ανχωμένο και να μην έχει φάει ακόμα. Ασε το κλουβάκι του σε ένα ησυχο δωμάτιο. Μην κάνεις απότομες κινήσεις γύρω απο το κλουβί του. Σιγά σιγά θα ξεθαρέψει και θα φάει.:)
 
Back
Top