Γενικά Απο ποια ηλικία πουλάνε τα μωρά ζακό;

αυτό το πουλί που γεννήθηκε; ποιός το μεγάλωσε. Αν το μεγαλώνει ανθρωπος, από τι ηλικία το πηρε απο τους γονείς του; και τι φορμουλα το ταιζει. Απίστευτη τιμή μου φαίνεται..
 
φίλε Γιώργο τον δικό μου τον πήρα 2 1/2 μηνών,ταισμένο στο χέρι.Ήταν στη φάση που άρχισε να τρώει και κρέμα και σποράκια απο μόνος του. Ο petshop-άς δεν ήθελε να μου τον δώσει σ'αυτή την ηλικία για όλους τους παραπάνω λόγους, εγώ όμως δεν ήθελα να περιμένω, αισθανόμουνα έτοιμος,έκανα τις ερευνές μου, διάβασα,ρώτησα και το πήρα με δική μου ευθύνη... Τώρα το μωρό μου το έχω 2 1/2 μήνες περίπου. Είναι μιά χαρά! Το πάν για μένα είναι η σωστή ενημέρωση και φυσικά η παρακολούθηση τους. Έτσι μόνο θα καταλαβαίνεις τι, πόσο, πώς τρώει, την διάθεσή του κλπ. Πιστεύω πώς οι γενικές γραμμές είναι ίδιες αλλά υπάρχουν και πάρα πολλές διαφορές και αυτό εξαρτάται απο το ίδιο το πουλί...Αν αισθάνεσαι πορωμένος, παθιασμένος με τα Grey και φυσικά το πουλί έχει ό'τι χρειάζεται(δαχτυλίδι, χαρτιά...) κάνε το βήμα και εμείς εδώ είμαστε...
 
αν μπορεις να μαθεις αν το δακτιλιδι ειναι κλειστου τυπου... Και να γραψεις εδω τι γραφει... Θα σου δωσουν περισσοτερα στοιχεια..
 
Λοίπον επειδή οι ανθρώποι είναι άσχετοι και δεν έχουν ιδέα το μόνο που μπορώ να σας πώ ειναι ότι μου είπαν θα μου βρουν Ζακό τα'ι'σμένο στο χέρι, απο Ολλανδία μονο αυτό ήξεραν... Και βέβαια οτι θα φοράει δαχτυλίδι τι τύπου 'οχι...
 
αφου σου λενε ο,τι να ναι αστο.. Βρηκα πριν λιγεσ μερεσ αυτο το λινκ οπου πουλουνται διαφορα ζωα σε καλεσ τιμεσ και εχει και ζακο.. Οι πιο πολλοι1000€ομωσ εχει και ενα 2.5μηνων750. Δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο αλλα αξιζει να το ψαξεισ πιστευω:) http://poleitai.slando.gr/Αθήνα/african_gray_parrot_zako_P_12978629.html
 
Back
Top