Γενικά Από που να παραγγείλω δαχτυλίδια για περιστέρια;

mitsaras25

PB New Member
Εγγραφή
27 Μαϊ 2014
Μηνύματα
20
Καλησπέρα... Ξέρει κάποιος που μπορώ να παραγγείλω δαχτυλίδα ονομαστικά;
 
Γράφεις όνομα και αριθμό πάνω στα δαχτυλιδια
 
Θελεις ετοιμα ή ειδικη παραγγελια με αυτα που θες εσυ να γραφουν;
 
Αν θελεις ετοιμα, δες και αυτα:
Κτηνιατρικός Κύκλος Εμπορική Α. Ε. - Δαχτυλίδια σήμανσης μεταλλικά για περιστέρια, ∅ 8 mm (κωδ.:07.68.173)
Κτηνιατρικός Κύκλος Εμπορική Α. Ε. - Δακτυλίδια σήμανσης πλαστικα με Clips για περιστέρια, ∅ 9,5 mm (κωδ.:07.68.091)
Κτηνιατρικός Κύκλος Εμπορική Α. Ε. - Δαχτυλίδι σπιράλ, για περιστέρια, ∅ 10 mm (κωδ.:07.78.027)
 
Για να είναι ονομαστικά πρέπει να έχει εκτροφικό κωδικό από σύλλογο.
 
Δεν έχει να κάνει αυτό που λες Μαρία... Θέλω κάτι παρόμοιο σαν εκείνα στη σελίδα του μισαλουρις
 
Δεν έχει να κάνει αυτό που λες Μαρία... Θέλω κάτι παρόμοιο σαν εκείνα στη σελίδα του μισαλουρις
Aν θέλεις ονομαστικά, φυσικά και έχει να κάνει..Αυτά που πουλάνε τα e-shops και μερικά πετ σόπς, είναι κλειστού τύπου, είναι στη διάσταση που θέλεις.. Αλλά είναι με μηδενικό αριθμό εκτροφέα!
Τον δικό σου προσωπικό αριθμό τον παίρνεις μόνο μέσω συλλόγου, όπου κάνεις και την αντίστοιχη παραγγελία για τα πόσα και ποιά δαχτυλίδια χρειάζεσαι.
 
Δεν είμαι σε κάποιο σύλλογο και ούτε σκέφτομαι να μπω. Αν κάποιος ξέρει καμιά σελίδα στο ίντερνετ που μπορώ να παραγγείλω δαχτυλίδα κλειστού τύπου με χαραγμένο όνομα και ένα αριθμό κινητού ας μου πει
 
Δεν είμαι σε κάποιο σύλλογο και ούτε σκέφτομαι να μπω. Αν κάποιος ξέρει καμιά σελίδα στο ίντερνετ που μπορώ να παραγγείλω δαχτυλίδα κλειστού τύπου με χαραγμένο όνομα και ένα αριθμό κινητού ας μου πει
Υπάρχει κάποιος σε σελίδα κοινωνικής δικτύωσης που κατά παραγγελία φέρνει τέτοια δακτυλίδια (μπορεί να γράψεις ότι θέλεις) αλλά εγώ δε θυμάμαι περισσότερα...
Οι σύλλογοι όμως μπορούν να σε βοηθήσουν περισσότερο... χωρίς επιβάρυνση.
Κάνε μια προσπάθεια να έρθεις σε επαφή με ανθρώπους των συλλόγων.. Έχετε και κοινά ενδιαφέροντα...
Και μόνο με μια "συζήτηση" μαζί τους θα διαπιστώσεις όφελος... Δοκίμασέ το.
 
Χωρίς να γνωρίζω το συγκεκριμένο ιδιοκτήτη
ΟΥΤΕ εχω συνεργαστεί
Οπως και ΔΕΝ έχω κανένα όφελος και ΟΥΤΕ διαφήμιση κάνω, απλά
να σε βοηθήσω θέλω.

http://www.daxtilidiaptinon.com/

Katharistis Pvc Katharistis | Facebook
 
Πριν κάνεις οτιδήποτε να ρωτήσεις στον σύλλογο της περιοχής σου. Τα επίσημα δαχτυλίδια των περιστεριών δεν είναι όπως στα ωδικά και δεν αναγράφουν κωδικό εκτροφέα, παρά μόνο του συλλόγου και έτος. Όταν πάρεις από το εμπόριο είναι το ίδιο, απλά δεν αναγράφονται τα λοιπά στοιχεία όπως έτος, σύλλογος, κλπ , και εφόσον χάσεις ένα πουλί πρέπει να γράφεις στο δαχτυλίδι και τηλέφωνο για να σε βρουν. Διαφορετικά ο ευρών επικοινωνεί με τον σύλλογο, εκείνος ξέρει ποιος εκτροφέας του έχει αυτό το δαχτυλίδι και κατ΄επέκταση το πουλί. Ελπίζω να σε βοήθησα. Σου λέω να ρωτήσεις πρώτα στον σύλλογο της περιοχής σου επειδή διάφοροι σύλλογοι δεν είναι τόσο "σφιχτοί " στην διάθεση των δαχτυλιδιών αποβλέποντας ότι ο ζητών στο μέλλον θα μπει στον σύλλογο, κάτι που είναι πάντα (σχεδόν ή 99%) μονόδρομος.
 
Back
Top