Φροντίδα Από χθες τακτοποίησα το καναρίνι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης helen
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

helen

PB New Member
Εγγραφή
16 Μαρ 2008
Μηνύματα
24
Πόλη
Τρίπολη
Γειά σε όλους! τελικά απο χθες πήρα το καναρίνι μου απο την τηλεόραση και το εβαλα σε μια καρέκλα στο δωματιο μου! 🙂 Ακόμα του βάζω νερό εμφιαλωμενο κάνω καλά; Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας!
 
  • Like
Αντιδράσεις: mgerom
Είναι πολύ δύσκολο
να του βάλεις ένα καρφάκι στον τοίχο, κοντά στο παράθυρο;
 
Μια χαρά! Απλά πρέπει να υπάρχει ηρεμία, φως και συχνά καθαρός αέρας! Νερό να του βάζεις από κει που πίνεις κι εσύ!
 
Μια χαρά! Απλά προσπάθησε να υπάρχει ηρεμία και φως! Να του βάζεις νερό από κει που πίνεις κι εσύ!

Δηλαδή Νατάσα δεν θα τον πειράξει το χλωριο που έχει το νερό της βρύσης; Είχα διαβάσει οτι πειράζει γι'αυτο του εβαζα εμφιαλωμενο:)
 
ΝΑΙ ΠΕΙΡΑΖΕΙ! Βασικά πάντα το νερό της βρύσης περιέχει χλώριο! Αλλά μη νομίζεις ότι το εμφιαλωμένο είναι πάντα καλύτερο! (Υπάρχουν κάτι ειδικές σταγόνες για τα ενυδρεία που εξαφανίζουν το χλώριο, αλλά δεν ξέρω αν κάνουν και για τα πουλιά!) Εγώ που μένω Αθήνα τους βάζω απ το νερό της βρύσης! Τώρα δεν ξέρω... Πάρε κι άλλες γνώμες!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Βαλε του νερο βρυσης αλλα κανε το εξης:παρε μια κανατα βαλε νερο και μετα απο 24 ωρες να βαζεις στο πουλι οποτεθα εχει φυγει το χλωριο!
 
Οκ Γιάννη θα το κάνω, θα του βάζω νερο απο τη βρύση όπως μου είπες! Πειράζει αν δεν είναι κανάτα και είναι πλαστικο μπουκάλι;
 
εγω παντος που τα εχω 1 1/2 χρονο τους βαζω νερο απο την βρυση και ειναι μια χαρα.
 
-Μανώλη το χλώριο στο νερό είναι ένας παράγων που δουλεύει
σε βάθος χρόνου και η καθημερινή κατανάλωση του απο
τα πουλιά μας, τα επιβαρύνει σε πολλούς τομείς της υγείας τους.
Δεν είναι κάτι σπουδαίο να έχει κανείς μια κανάτα ή μια πλαστική φυάλη
24 ώρες σε αναμονή πριν δώσει νερό στα πουλιά του.
Να είσαι σίγουρος οτι δεν είναι χάσημο χρόνου, αλλά μια πολύ καλή
και εύκολη συνήθεια.
 
ΝΑΙ ΠΕΙΡΑΖΕΙ! Βασικά πάντα το νερό της βρύσης περιέχει χλώριο! Αλλά μη νομίζεις ότι το εμφιαλωμένο είναι πάντα καλύτερο! (Υπάρχουν κάτι ειδικές σταγόνες για τα ενυδρεία που εξαφανίζουν το χλώριο, αλλά δεν ξέρω αν κάνουν και για τα πουλιά!) Εγώ που μένω Αθήνα τους βάζω απ το νερό της βρύσης! Τώρα δεν ξέρω... Πάρε κι άλλες γνώμες!


σε καμια περιπτωση μην βαλεις αυτο το προιον που ειναι για τα ενυδρεια στα πουλια ΣΕ ΚΑΜΙΑ, ειναι επικινδυνο για τα πουλια
 
Back
Top