Φροντίδα Απώλεια καναρινιού και ερώτηση για φροντίδα νέου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Mary27
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Γιατί έχουν υπολογιστεί και μελετηθεί για τα πόδια των καναρινιών ή τέλος πάντων πουλιών αυτού του μεγέθους, είναι εύκολες στην καθαριότητα και αντέχουν σε θερμό νερό και ήλιο.
 
Γιατί έχουν υπολογιστεί και μελετηθεί για τα πόδια των καναρινιών ή τέλος πάντων πουλιών αυτού του μεγέθους
Όπως επίσης και αυτές από φυσικό ξύλο.. Είναι στρογγυλές και έχουν διάμετρο 8 - 10 mm όσο πρέπει δλδ για καναρίνια.

είναι εύκολες στην καθαριότητα και αντέχουν σε θερμό νερό και ήλιο.
Το ίδιο θα πω και γι αυτές που χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια. Τις έχω χειμώνα καλοκαίρι, τις καθαρίζω τακτικά, τις ψεκάζω με Chevitren ακόμα πιο τακτικά και φυσικά όποτε δω βρωμιά αντικαθιστούνται με καθαρές.. Τα ίδια θα έκανα και αν είχα πλαστικές. Ούτε αλλοιώθηκαν ούτε χάλασαν ποτέ με το ζεστό νερό ή τον ήλιο..

Για μένα αυτά τα επιχειρήματα που λες δεν με πείθουν φίλε μου! Θεωρώ πως το βασικό τους πλεονέκτημα είναι το φυσικό πάτημα (τι πιο φυσικό από το να πατάνε τα πουλάκια μας σε φυσικό ξύλο 😉 για τα πουλάκια μας και αισθητικά για μένα! Δεν τις αλλάζω.. Και ακόμα καλύτερα να μπορούσα να είχα κόψει κλαδιά και να τα είχα αποξηράνει και να είχα και από τέτοια μέσα στα κλουβιά μου. Δυστυχώς τέτοια κλαδιά έχω μόνο στις κλούβες..
 
Οι ξύλινες είναι εξαιρετικές σαν πατήθρες και αν είχα μικρό αριθμό καναρινιών να υπηρετήσω αναμφίβολα θα τις υιοθετούσα...
Άλλωστε στα εκθεσιακά κλουβιά και στις εκθέσεις είναι από απαραίτητες και πάνω...
αυτά τα επιχειρήματα που λες δεν με πείθουν φίλε μου!
Δε θέλω να σε πείσω. Για τις συγκεκριμένες θέλω να τις δοκιμάσεις πριν τις απορρίψεις.
 
για τις συγκεκριμένες θέλω να τις δοκιμάσεις πριν τις απορρίψεις.
Επειδή ξέρεις πόσο ανοιχτόμυαλος άνθρωπος είμαι, μπορώ όσες πλαστικές έχω να τις αντικαταστήσω με αυτές και να τις δοκιμάσω. Μόνο από ορνιτάλια υπάρχουν; Οι karderines.gr δεν έχουν αντίστοιχες;
 
Μόνο από ορνιτάλια υπάρχουν; Οι karderines.gr δεν έχουν αντίστοιχες;
Δυστυχώς ναι.. Μόνο εκεί.
Και μιλάω για τις συγκεκριμένες και όχι κάποιες σαν αυτές...
 
Back
Top