Ασθένειες Αραίωση πτερώματος σε καρδερινοκάναρο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vaggos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

vaggos

PB New Member
Εγγραφή
29 Ιαν 2008
Μηνύματα
77
Πόλη
Κρήτη
Στο καρδερινοκαναρο μου τωρα γινετε εμφανης ο σχηματισμος της κοκκινης μασκας..Αλλα παρατηρω οτι πισω απο το κεφαλι του και στο πισω μερος του λεμου του μια εσθητη αρεωση του πτεροματος του... Που οφειλετε αυτο;Θα πρεπει να ανισηχω; Τι πρεπει να κανω.. Σας παρακαλω δειξτε ενδιαφερον.. Σας ευχαριστω..
 
Iσως χρειαστει καποιες σταγονες για την πτερορια. Αυτοι που τα γνωριζουν καλα θα σου απαντησουν.
 
μηπως ξερεις κανενα φαρμακο να το ζητησω απο καποιο πετ; Σχετικα οικονομικο...
 
Εχω μια παρομια η οποια λεγετε Ferti-vit της orlux αυτη βοηθαει;(αλλα η ημερομηνια ληξεως λεει 10/2008) μπορω να την χρισιμοποιησω αν ειναι για την περιπτωση;
 
Το Ferti-Vit χορηγείται κατά την περίοδο της αναπαραγωγής.
Ferti-vit (Orlux)
Δεν είναι το κατάλληλο συμπλήρωμα για την περίπτωσή σου.
 
μηπως ξερεις την τημη της βιταμηνης αυτης; Μετα απο ποσο καιρο μετα την χωριγιση φυσιολογικα θα δω διαφορα;
 
Proto apo ola den iparxei problima gia to pteroma. Tha balei kainourgio pteroma den einai arostia. Min anoisixeis.

Os sou egrapse i Anastasia to Ferti - Vit den einai 100% katalilo.

Ala apo tin ali to Ferti-Vit exei kai Biotin kai Lysin meza pou boithai na ginoune oreo ta ftera.
Boris na tou dinis meza sto nero mia fora tin ebdomada apo to Ferti-Vit oso einai stin pteroria. I dosologia einai 1 gramari sto 250 ml nero. To koutalaki pou exei mazi einai 1 gr.
 
με την ημερομηνια ληξης ειναι στον 10/2008 μπορω να την χρησιμοποιησω;
 
την εχω περιπου 1,5 χρονια την συσκεβασια αυτη, δεν πιστεβω να παρουσιασει προβλημα;
 
Αν βλέπεις ότι είναι εντάξει, μπορείς να το χορηγήσεις!
Από θέμα ημερομηνίας πάντως δεν έχεις κανένα πρόβλημα.
 
πως πρεπει να ειναι για να ξερω αν πρεπει να το χωρηγησω;
 
Εννοώ ότι είναι κατάλληλο για να το χορηγήσεις αν δεν έχει αλλοιωθεί δηλαδή. Αν είναι έτσι όπως το είχες αγοράσει τότε μπορείς να το δώσεις ανεπιφύλακτα.:)
 
νομιζω οτι ειναι λιγο ποιο σκουρο χρωμα απο τοτε... Που την αγωρασα και δεν ξερω...
 
Προσωπικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου οπότε δεν ξέρω τι χρώμα έχει για να σε βοηθήσω. Ας σου πει κάποιος άλλος που το έχει χρησιμοποιήσει, μην σου δώσω λάθος πληροφορίες.
 
Kala Anastasia,

min na stamatame tora me tin oreo zitisi. To xroma einai skuro kitrino. Prepei na dexto exeis megali ipomoni.

Vaggos
iparxoune tris periptoseis
1. Ta dinis afou den elikse akoma
2. Den tou dinis giati den eisai sigura aresis to xroma i oxi
3. Den dinis katholou tipota kai perimeneis na pernai i pteroria kanonika san sta ala 1 ekatomiria poulia stin fisi kai stis kloubes.

Ala kati prepei na apofasis.
 
Θα σου πρότεινα να μην χρησιμοποιήσεις το συγκεκριμένο προιόν μιας και είναι σχετικά κοντά στην ημερομηνία λήξης. Σημασία δεν έχει μόνο πότε λήγει ένα προιόν αλλά και υπο τί συνθήκες φυλλασόταν όλο αυτό το χρονικό διάστημα. Αν τηρήθηκαν οι προυποθέσεις φύλαξης, έχει καλώς. Αλλιώς πέτα το και αγόρασε ένα καινούριο. Εξάλλου η τιμή του δεν είναι απαγορευτική.:)
 
τελικα ποιο ειναι ποιο καταλληλο το ferti-vit η το αλλο σκεβασμα;
 
συγνωμη βρε παιδια αν σας κουρασα αλλα δεν μπορω να το βλεπω ετσι... Και παλι σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας
 
Back
Top