Ασθένειες Αρρώστιες παπαγάλων και οι ανίδεοι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης User23658
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Δεν ξέρω παιδιά τι να πω.. Προσεχείς για να έχεις.. Και φυσικά μη σου τύχει! Από μωρό ειμαι μέσα σε σταβλους και ζωα όλων των ειδών κάποια εμβολιασμένα κάποια όχι (ειδικά κάποτε ) δεν είχα τίποτα ποτέ.χρόνο με το χρόνο αλλάζουν πολλα μεταλλάσσονται όλα μαζί κι εμείς! Όσο μπορώ εγώ προσωπικά κρατάω τις βασικές αρχές στην επαφή μου. Ξεφεύγω λίγο με το να τα φιλάω (όχι όλα 😂) αλλά δόξα το Θεό δεν είχαμε κάποιο σοβαρό θέμα Υγειας που να συσχετιζοταν με τα ζωα.
 
Ναι, εντάξει. Κι εγώ νομίζω ότι θα πρέπει να έχω πιάσει, αγκαλιάσει, βάλει πάνω μου, χιλιάδες γάτες, καμιά εκατοστή σκύλους και τα καναρίνια μου. Τα παραπάνω, στο ποστ 18 τα έγραψα για να "φέρω μια ισορροπία". Τις ιστορίες τύπου πρόσεχε, θα αρρωστήσεις... Είναι γρουσουζιά... Ο κολλητός της ξαδέρφης του θείου της γιαγιάς μου στραβώθηκε, τίναξε τα πέταλα, έβγαλε κόρυζα, πήγε νοσοκομείο με. Τις έχω ακούσει άπειρες φορές, όπως και διάφορα για γρουσουζιά, και μου φαίνονται εντελώς γελοία, ειδικά όταν εκστομίζονται με ύφος expert. Απλώς είμαστε όλοι ό,τι νά 'ναι - κάποιοι από εμάς πιο ευάλωτοι φυσικά, και προκειμένου να πούμε τη χαζομάρα μας και να διαφοροποιηθούμε από τους άλλους, ώστε να νιώσουμε σπουδαίοι, αμολάμε τρέλες εδώ κι εκεί, χωρίς καν να κάτσουμε λιγάκι να σκεφτούμε.
 
Back
Top