Γενικά Αρσενικό ή θηλυκό καναρίνι;

Kostas Angelo

PB New Member
Εγγραφή
15 Δεκ 2013
Μηνύματα
166
Πόλη
Αθήνα
παιδιά θα μπορούσατε να με βοηθήσετε παρακαλώ;το καναρινάκι στις φωτογραφίες είναι αρσενικό ή θηλυκό? το είχα αγοράσει για αχάτη μωσαϊκό θηλυκό αλλά ούτε φωλιά φτιάχνει ούτε από κάτω φαίνεται για θηλυκο...

rsz_dsc_0892.webp rsz_dsc_0885.webp rsz_1rsz_dsc_08831.webp
 
Άν και δεν κελαηδάει και εμένα για αρσενικό μου φαίνεται Μιράντα. Θα περιμένω και άλλες απόψεις.

ευχαριστώ
 
Θυλικο μετα απο μερικες γεννες μου φενεται.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Από τις φωτογραφίες της αμάρας φαίνεται για αρσενικό αλλά ο χρωματισμός του ως μωσαικού τύπου καναρίνι παραπέμπει σε θηλυκό...ίσως είναι αρσενικό γραμμής θηλυκού.
 
Θυλικο μετα απο μερικες γεννες μου φενεται.
δεν έχει κάνει ούτε ένα αυγό..
.ίσως είναι αρσενικό γραμμής θηλυκού.
υπάρχει αυτό;
ο χρωματισμός του ως μωσαικού τύπου καναρίνι παραπέμπει σε θηλυκό...
αυτό ξέρω και εγώ..
 
Καλύτερα βάλτο σε ένα κλουβί που να μπορεί να ακούει το αρσενικό σου αλλά να μην το βλέπει και σε καμιά εβδομάδα αν δεν κελαηδήσει θα είναι θηλυκό, τι λέτε για αυτήν την ιδέα;
 
το εχεις καιρο;
το έχω από Οκτώβριο περίπου και το δακτυλίδι είναι πράσινο.Άρα δεν νομίζω να έχει γεννήσει πιο πρίν. Και από κελάηδημα μηδέν, δεν το έχω ακούσει τόσο καιρό. Δέν έχω αρσενικό για να το απομακρύνω.
Υπάρχει περίπτωση να είναι αυτό που είπε ο Στέφανος πιο πάνω ή πλάκα έκανε;
 
Και πως γίνεται να μην κελαηδάει;
Άλλο θέμα αυτό, ο φίλος ρωτάει τι φύλο είναι το πουλάκι
... Και θηλυκά κελαηδανε... Μπορούμε να κρίνουμε απο αυτό;
Κάτι θα έχει το πουλάκι
 
Άλλο θέμα αυτό, ο φίλος ρωτάει τι φύλο είναι το πουλάκι
... Και θηλυκά κελαηδανε... Μπορούμε να κρίνουμε απο αυτό;
Κάτι θα έχει το πουλάκι
όταν το αγόρασα μετά από κάποιες μέρες διέκρινα συμπτώματα από ακάρεα τραχείας και του έκανα αγωγή με pulmosan.
Μήπως έπαθε κάποιο σοκ από αυτό?
 
όταν το αγόρασα μετά από κάποιες μέρες διέκρινα συμπτώματα από ακάρεα τραχείας και του έκανα αγωγή με pulmosan.
Μήπως έπαθε κάποιο σοκ από αυτό?
Ενα ενα μας τα λες. 🙂
Πριν ποσο καιρό εβαλες την τελευταια φόρα;
 
το είχα κάνει σύμφωνα με τις οδηγίες.η δεύτερη εφαρμογή ήταν 4 εβδομάδες μετά την πρώτη. Και από τότε δεν τα είδα ξανά τα συμπτώματα.. Πριν τα Χριστούγεννα είχε γίνει αυτό.
 
το είχα κάνει σύμφωνα με τις οδηγίες.η δεύτερη εφαρμογή ήταν 4 εβδομάδες μετά την πρώτη. Και από τότε δεν τα είδα ξανά τα συμπτώματα.. Πριν τα Χριστούγεννα είχε γίνει αυτό.
Δεκεμβριο τελείωσε η Θεραπειά;
Τι συμπτώματα είχε θα ήθελα να σε ρωτησω;
 
Back
Top