Ασθένειες Αρσενικό καναρίνι κοιμάται το μεσημέρι και ξύνεται όλη την ώρα

Ναι το πρώτο που λες έχεις δίκιο... Ντάξει αγχώνονται και στρεσάρονται αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ καναρινάκι να πεθάνει επειδή το κράτησαν για πολύ ώρα στο χέρι τους.. Αλλά τα ακάρεα είναι όντως σπάνια...
Για το δεύτερο η αλήθεια είναι ότι είναι τόσο ευαίσθητα που δε ξέρουμε αν θα αντέξουν γιατί μπορεί μέσα σε λίγες ώρες να καταλήξουν.. ☹ Αν ο δικός σου όμως είναι ζωηρός και τρώει και πίνει μια χαρά θα τα πάει και θα γίνει καλά! 😉 Είμαι σίγουρη!

Ο γιατρός δεν σου είπε τι ασθένεια έχει; Κρύωμα; Πνευμονία; Τι ακριβώς;

Το Baytril ξέρω πως είναι πολύ ισχυρό φάρμακο... Σίγουρα θα του ρίξει λίγο το ανοσοποιητικό αλλά μετά το πέρας της θεραπείας θα του δώσεις βιταμίνες και προβιοτικό ώστε να επανέλθει! 😉 Τώρα που θα του δίνεις αντιβίωση ούτε μπάνιο ούτε φρούτα και λαχανικά που περιέχουν νερό..

όχι δεν μου είπε! απλά ότι με τις αλλαγές καιρού αρρωσταίνουν.
επίσης λόγω αυτής της ευαισθησίας ρωτάω για το φάρμακο! Γιατί σήμερα τον βλέπω καλύτερα (τρώει πίνει και κελάηδησε κιόλας!)
Είναι δυνατή αντιβίωση. Όταν χορηγείται για σωστό λόγο στη σωστή δοσολογία, συνήθως δεν δημιουργεί πρόβλημα το ίδιο το φάρμακο.
και για ποιον λόγο την δίνουν, γιατί εμένα δεν μου πε τι έχει...
 
Πάντως εφόσον τον βλέπεις ζωηρό και τραγουδάει κιόλας μην ανησυχείς! Μια χαρά θα αντέξει την αντιβίωση! Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού και θα γίνει περδίκι ο μικρός! 😉
 
Πάντως εφόσον τον βλέπεις ζωηρό και τραγουδάει κιόλας μην ανησυχείς! Μια χαρά θα αντέξει την αντιβίωση! Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού και θα γίνει περδίκι ο μικρός! 😉

αχ ναι, μακάρι!
 
Back
Top