Γενικά Αρχισαμε να βέπουμε το φυλο μας - parrotlets

Ευχαριστω Sissy. Θα σε χρειαστω στο μελλον για πληροφοριες εκπαιδευσης να το ξερεις :)
Ευχαρίστως να βοηθήσω σε ότι χρειαστεί Αργύρη! αν και όλα εξαρτώνται (όπως φαντάζομαι θα άρχισες ήδη να αντιλαμβάνεσαι) από τον χαρακτήρα του κάθε πουλιού... (τελικά, άνθρωποι και ζώα:D ''γεννώνται δεν γίνονται'' που λένε)
 
ετσι ακριβως. και τα δικα μας ειναι πολυ ξεροκεφαλα ( παροτλετ ) ο αρσενικος ποιο φοβιτσιαρης δεν γινετε η μεγαλη η ανταρτισα ονομα και πραγμα, ασε που στην φωλια ριχνετε αν βαλεις χερι χεχεχεχε εξω ολο τριβετε πανω μας ( κυκλοθυμικη ) τα μικρουλια ειναι ποιο καλα. εσυ 2 αρσενικα εχεις σωστα;
 
Ναι, δυο αρσενικά, με εντελώς διαφορετικούς χαρακτήρες....τον Μάριο (ατίθασος-κυκλοθυμικός-ιδιοφυής με ιδιαίτερη αντίληψη-και ''προβλήματα") και τον Κάρλο (πράος-υπάκουος-κτλ το μόνο του πρόβλημα είναι το φαγητό = το θέλει όλο δικό του)
 
μαλλον παρεα θελουν, ειναι αδερφια. Απο τον ιδιο εκτροφεα;
 
Είναι από τον ίδιο εκτροφέα, δεν είναι όμως αδέρφια... Παρέα, κάνουν πολύ καλή μεταξύ τους.
Ο Μάριος δεν έχει ενδείξεις πως ήθελε-θέλει κοριτσάκι, όσο για τον Κάρλο, αυτός... έχει το αγαπημένο του 😛παιχνιδάκι...
Τίποτα άλλωστε δεν μας διαβεβαιώνει (το είπαν εκτροφέας και κτηνίατροι) πως αν είχε θηλυκή συντροφιά το αποτέλεσμα δεν θα ήταν ίδιο (για τον Μάριο εννοώ που έχει το ''θέμα'' ) γιατί ο Κάρλο, μια χαρά θα ήταν και τελείως μόνος, είναι απ΄τα πουλιά που ο χαρακτήρας του δεν έχει απαιτήσεις.
 
Νομίζω Αργύρη ότι φαίνεται να έχει καρφάκια και θα βγουν κι εκεί φτερά.

Πιστευω πως η Mαρια εχει δικιο. Δεν φαινεται να ειχαν φτερα εκει, τωρα τα βγαζουν αφου εχουν τα "καρφακια".
 
Ναι βγάζει καρφακια νομιζω. μ ανησυχησε όμως γιατί πέσανε τα φτερα που είχε. Σας ευχαριστω πάντως. Αληθεια μ εμβόλια τι κάνουμε; κ εναν πτηνιατρο στον Βόλο αν ξερεις Ανεστη
 
Ναι βγάζει καρφακια νομιζω. μ ανησυχησε όμως γιατί πέσανε τα φτερα που είχε. Σας ευχαριστω πάντως. Αληθεια μ εμβόλια τι κάνουμε; κ εναν πτηνιατρο στον Βόλο αν ξερεις Ανεστη

Εμβολια στους παπαγαλους δεν γινονται Αργυρη. Τουλαχιστον οχι στη χωρα μας. Εγω στο Βολο εχω κτηνιατρο για τα πουλια τον Γιωργο Μιχαηλ. https://community.petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/
 
Back
Top