Αυξημένη αμυλάση = καρκίνος;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλη ανάρρωση να εχει Ζωη :)

Το εχεις προλαβει στην αρχη γιατι η χρονια παγκρεατιτιδα νεκρωνει τους ιστους του παγκρεατος κατι που θα φαινοταν στη μαγνητικη, οποτε εισαστε τυχερες!

Εγω εχω εκπλαγει που ολα αυτα συμβαινουν σε ενα κρατος σαν την Τουρκία.
Να είσαι καλά Αντωνη.
Να σου πω την αλήθεια κι εγώ για χρονια παγκρεατίτιδα φοβήθηκα όμως μου είπαν ότι δεν είναι μια και για έξι μήνες δεν είχε κανένα πρόβλημα και οι τιμές ήταν καλές. Ο γιατρός πιστεύει ότι έχει κάποια ευαισθησία εκεί και μόλις έρθει σε επαφή με κάποιο μικρόβιο ή αγχωθει για κάποιο λόγο το γυρίζει σε παγκρεατίτιδα. Τι να πω δεν ξέρω!

Ποιο πράγμα από όσα συμβαίνουν στην Τουρκία σε εντυπωσίασε; 🙂
[automerge]1565293204[/automerge]
Η αμυλαση μπορεί να ανέβει και από πρόβλημα στα δόντια (να βουρτσίζετε τα δόντια τους!), πρόβλημα στο συκώτι ή πέτρα στα νεφρά. Σε εμάς έγινε μια ειδική εξέταση (στις βιοχημικές εξετάσεις) που προσδιοριζε ότι είναι αυξημένη η αμυλαση που σχετίζεται με το πάγκρεας.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Να είσαι καλά Αντωνη.
Να σου πω την αλήθεια κι εγώ για χρονια παγκρεατίτιδα φοβήθηκα όμως μου είπαν ότι δεν είναι μια και για έξι μήνες δεν είχε κανένα πρόβλημα και οι τιμές ήταν καλές. Ο γιατρός πιστεύει ότι έχει κάποια ευαισθησία εκεί και μόλις έρθει σε επαφή με κάποιο μικρόβιο ή αγχωθει για κάποιο λόγο το γυρίζει σε παγκρεατίτιδα. Τι να πω δεν ξέρω!
Δεν υπάρχει πιθανότης να συνδέεται (ως παρενέργεια) με φαρμακευτική αγωγή που παίρνει;
 
Το γεγονος οτι δειχνουν να εχουν υψηλής ποιότητας κτηνιατρικες υπηρεσιες!
Για την Κωνσταντινούπολη πρόκειται, δεν είναι κάτι ιδιαίτερο πιστεύω να έχουν έναν τομογράφο και κάποιους καταρτισμένους κτηνιάτρους Αντώνη...
 
Δεν υπάρχει πιθανότης να συνδέεται (ως παρενέργεια) με φαρμακευτική αγωγή που παίρνει;
Υπάρχει περίπτωση να συμβάλλουν αρνητικά σε όλο αυτό και τα χάπια που παίρνει καθημερινά για τον θυρεοειδή και την καρδιά της. Στις 28 του μηνός θα κάνουμε επαναληπτικό υπέρηχο στην καρδούλα της και θα ελέγξουμε τον θυρεοειδή μήπως και χρειαστεί να αλλάξουμε τα χαπια.
 
περαστικα να πανε ολα καλα. αυτο που θελω να σας πω ειναι οτι και στο μποντρουμ, που ειναι 18 λεπτα με το φερυ μποτ, απο την κω, υπαρχει ενα απο τα μεγαλητερα νοσοκομεια στην περιοχη. Πολη απο κω και τα γυρω νησια το επισκεπτονται δυστηχως αντι του νοσοκομειου της κω. σε αυτο το νοσοκομειο καθε χρονο γινεται ενα απο τα μεγαλητερα συνεδρια ιατρικης παγκοσμιος και πολη απο τους μετεχωντες διαμενουν κω. αυτο για να εχουμε μια εικονα για τα ωραια της γειτονας χωρας.
 
Μπραβο βρε Ζωη! Δε ξερεις ποσο χαρηκα γιατι στεναχωριομουν κι εγω για τη κουκλα σου! Κ σε καταλαβαινω! Να της δωσεις ενα πολυ μεγαλο φιλι κ μια μεγαλη αγκαλια απο μενα!
 
περαστικα να πανε ολα καλα. αυτο που θελω να σας πω ειναι οτι και στο μποντρουμ, που ειναι 18 λεπτα με το φερυ μποτ, απο την κω, υπαρχει ενα απο τα μεγαλητερα νοσοκομεια στην περιοχη. Πολη απο κω και τα γυρω νησια το επισκεπτονται δυστηχως αντι του νοσοκομειου της κω. σε αυτο το νοσοκομειο καθε χρονο γινεται ενα απο τα μεγαλητερα συνεδρια ιατρικης παγκοσμιος και πολη απο τους μετεχωντες διαμενουν κω. αυτο για να εχουμε μια εικονα για τα ωραια της γειτονας χωρας.
Να είσαι καλά, σε ευχαριστώ πολύ 🙂

Μπραβο βρε Ζωη! Δε ξερεις ποσο χαρηκα γιατι στεναχωριομουν κι εγω για τη κουκλα σου! Κ σε καταλαβαινω! Να της δωσεις ενα πολυ μεγαλο φιλι κ μια μεγαλη αγκαλια απο μενα!
Ευχαριστούμε πολύ Ζαχαρία 🙂
Της έδωσα και φιλί και της έκανα και μια μεγάλη αγκαλιά από εσένα!

Περαστικά της!
Τρομαξα μέχρι να διαβάσω τη κατάληξη...
Να είσαι καλά. Σε ευχαριστώ πολύ 🙂

Απίστευτο μου φαίνεται ακόμη! Τέρμα οι βιοχημικές κάθε δύο μήνες! Τέρμα το άγχος! Ξύπνησα από τις 5 το πρωί και την κοίταζα, αλλά αυτή τη φορά όχι από αγωνία για να δω αν αναπνέει αλλά από ευτυχία! Κοίταξα στο τραπέζι να δω τα χάπια της και να βεβαιωθω ότι όλα αυτά δεν τα ονειρεύτηκα 😊
 
ένιωσα ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στη γη
Σημασία έχει να μην πονάει ό,τι αγαπώ πιο πολύ
Γιατί πάντοτε υπάρχει Κάποιος που ακούει
Χαίρομαι παρά πολύ που βιώνεις τέτοια συναισθήματα και σκέψεις που μια ανιδιοτελή αγάπη μπορεί να προσφέρει.
Ταχεία ανάρρωση σου εύχομαι.
 
Χαίρομαι παρά πολύ που βιώνεις τέτοια συναισθήματα και σκέψεις που μια ανιδιοτελή αγάπη μπορεί να προσφέρει.
Ταχεία ανάρρωση σου εύχομαι.
Ευχαριστώ πάρα πολύ. Να είσαι καλά 🙂
 
Ζωή μου χάρηκα τοσοο που δεν φαντάζεσαι και για τις δύο σας ❤️️️️😘
Σε ευχαριστώ πολύ Βάσω μου 🙂

Εύχομαι περαστικά και μόνο όμορφες στιγμές στο μέλλον !
Σε ευχαριστώ πολύ Γιάννη 🙂
[automerge]1565365522[/automerge]
Η γριούλα μου, το αρκουδάκι μου το όμορφο 😍
Το πρωί μου έσκισε τις σημειώσεις μου για το ιδιαίτερο και πριν λίγο μου πέταξε το Κονγκ στο κεφάλι. Νομίζω ότι τα πηγαίνουμε πολύ καλά παιδιά 🙂️ Δόξα τω Θεώ αρχίσαμε να ανακτουμε τις δυνάμεις μας 🙏

IMG_20190809_183541_7__1565365161_65754.webp
 
Back
Top