Γενικά Αυτά λοιπόν είναι τα καναρίνια μου

Μπορεί το ζευγάρι (με το χώρισμα) να στεγαστεί εκεί κατα τη διάρκεια του χειμώνα μέχρι την όλη διαδικασία της αναπαραγωγής την άνοιξη;
Μπορεί αλλά όπως θα διαπιστώσεις θα βρουν τρόπο να βλέπονται με όλα όσα αυτό συνεπάγεται για τα μελλοντικά σου σχέδια.
Εκεί μπορούν να μπουν ένα μήνα ίσως και λίγο περισσότερο από την περίοδο αναπαραγωγής... Διαφορετικά θα την ξεκινήσουν νωρίτερα.
 
Μπορεί αλλά όπως θα διαπιστώσεις θα βρουν τρόπο να βλέπονται με όλα όσα αυτό συνεπάγεται για τα μελλοντικά σου σχέδια.
Εκεί μπορούν να μπουν ένα μήνα ίσως και λίγο περισσότερο από την περίοδο αναπαραγωγής... Διαφορετικά θα την ξεκινήσουν νωρίτερα.
Παρόλο που το χώρισμα είναι αδιαφανές τα καταφέρνουν;
 
Παρόλο που το χώρισμα είναι αδιαφανές τα καταφέρνουν;
Αν τα βάλεις στο κλουβί θα διαπιστώσεις σχεδόν αμέσως να παρακολουθεί το ένα το άλλο από τις δυο κάτω "τρύπες" που έχει το αδιαφανές μεταλλικό χώρισμα...
Κάνε τη δοκιμή και πες μας.
 
Αν τα βάλεις στο κλουβί θα διαπιστώσεις σχεδόν αμέσως να παρακολουθεί το ένα το άλλο από τις δυο κάτω "τρύπες" που έχει το αδιαφανές μεταλλικό χώρισμα...
Κάνε τη δοκιμή και πες μας.

Έχεις απόλυτο δίκιο Γιάννη!
 
Μια χαρά η παρέα σου!
Εύχομαι στο μελλον μακρυά απο επιπλοκές και ασθένειες.
Σχετικά με τις πατηθρες η βάζουμε διαφορετικού πάχους όπως ήδη είπε η Σισσυ ή πάμε τις καβιλιες σε ένα ξυλουργειο, τις περνά από κυλινδρικο τριβειο και δίνει άνισο, ακανονιστο πάχος. Είναι υπόθεση λεπτού. Είμαι από κινητό και δεν μπορω να παραθέσω τις δικές μου.
 
Μια χαρά η παρέα σου!
Καλή είναι... 😀
Σχετικά με τις πατηθρες η βάζουμε διαφορετικού πάχους όπως ήδη είπε η Σισσυ ή πάμε τις καβιλιες σε ένα ξυλουργειο, τις περνά από κυλινδρικο τριβειο και δίνει άνισο, ακανονιστο πάχος. Είναι υπόθεση λεπτού. Είμαι από κινητό και δεν μπορω να παραθέσω τις δικές μου.
Έχω παρουσιάσει τις δικές μου σε σχετικό θέμα που άνοιξα. 😉Πως μπορώ να φτιάξω μόνος μου ξύλινες πατήθρες;

Εύχομαι στο μελλον μακρυά απο επιπλοκές και ασθένειες.
Μακάρι...
 
Back
Top