Γενικά Αυτή είναι μια από τις καρδερίνες μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Zimovki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Zimovki

PB New Member
Εγγραφή
18 Ιαν 2018
Μηνύματα
15
Πόλη
Φλώρινα
Αυτή είναι μια απο τις καρδερίνες μου. Οι φωτογραφίες είναι οτι καλύτερο μπορούσα να βγάλω καθώς δεν θέλω να τα ανησυχήσω πολύ τα πουλάκια.Φετινό πουλάκι και αυτό
 

Συνημμένα

  • DSC06608.webp
    DSC06608.webp
    28,6 KB · Προβολές: 95
  • DSC06610.webp
    DSC06610.webp
    55,3 KB · Προβολές: 97
Αυτή είναι μια απο τις καρδερίνες μου. Οι φωτογραφίες είναι οτι καλύτερο μπορούσα να βγάλω καθώς δεν θέλω να τα ανησυχήσω πολύ τα πουλάκια.Φετινό πουλάκι και αυτό
Όμορφη η καρδερίνα σου και διακρίνω και δαχτυλίδι του 17' Να την χαίρεσαι!
 
Zimovki να σου ζηση το πουλακι βλεπω ειναι τους ειδους Balcanika αν δεν με ξεγελαει η φωτο ειναι νευρικο πουλι φιλε μου η ηρεμο;Ρωταω μονο κ μονο να δω αν ειναι κανονικης εκτροφης η ειναι απο εκεινα που πιανουνε σε φωλιες κ τους περνανε δαχτυλιδι, παντως οπως κ νανε να το χερεσε
 
Zimovki να σου ζηση το πουλακι βλεπω ειναι τους ειδους Balcanika αν δεν με ξεγελαει η φωτο ειναι νευρικο πουλι φιλε μου η ηρεμο;Ρωταω μονο κ μονο να δω αν ειναι κανονικης εκτροφης η ειναι απο εκεινα που πιανουνε σε φωλιες κ τους περνανε δαχτυλιδι, παντως οπως κ νανε να το χερεσε
Και εγώ την ίδια απορεια έχω λόγο τον ποδιών και το δαχτυλίδι μου κάνει 2.9 και όχι 2.5 άρα περνάει και σε μεγαλύτερο πουλί! Δεν κατηγορώ τον φίλο! Ίσως και αυτός μ μην ξέρει ίσως μαι εμείς είμαστε εντελώς λάθος!
 
Και εγώ την ίδια απορεια έχω λόγο τον ποδιών και το δαχτυλίδι μου κάνει 2.9 και όχι 2.5 άρα περνάει και σε μεγαλύτερο πουλί! Δεν κατηγορώ τον φίλο! Ίσως και αυτός μ μην ξέρει ίσως μαι εμείς είμαστε εντελώς λάθος!

Ναι θα αξιζε τον κοπο να μας πει αν αυτος που του το εδωσε ασχολητε με εκτροφης κανονικα η ειναι απο τους "Μαιμου" εκτροφης.Φυσικα ο φιλος δεν μπορη να κατηγορηθη γιατι ισως να μην γνωριζη.
 
Το συγκεκριμένο είναι ήρεμο πουλί. Μόλις το πήρα εκανε 3 εβδομάδες να κελαηδησει. Φέτος πρώτη φορά ασχολήθηκα με καρδερίνες οπότε για περαιτέρω δεν γνωρίζω
 
Back
Top