Γενικά Αυτός είναι ο Loky και είναι Αfrican Grey

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eugenia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

eugenia

PB New Member
Εγγραφή
13 Απρ 2016
Μηνύματα
22
Πόλη
Μήλος
Την πρώτη μέρα που μπήκε στη ζωή μας ήταν έτσι
[automerge]1571749841[/automerge]
Και τώρα.
 

Συνημμένα

  • IMG-9b8fb333b2497ea3d38b8b519e32ee3a-V.webp
    IMG-9b8fb333b2497ea3d38b8b519e32ee3a-V.webp
    82,7 KB · Προβολές: 53
  • IMG-c82a486ffe6448e4336d5818b25c2072-V.webp
    IMG-c82a486ffe6448e4336d5818b25c2072-V.webp
    28,5 KB · Προβολές: 51
Ομορφα. τι ηχους κανουν αραγε τα γκριζακια οταν ειναι μωρα; οταν θελει να φαει οταν ειναι χαρουμενο, τιποτα σε κράξιμο ας πουμε;


Δεν έχουν μεγάλη διαφορά από τα κοκατιλ αν εξαιρέσεις ότι όταν πεινάει δεν δέχεται χαδια και μου ψιλό δαγκώνει τα δάχτυλα και με έχει καταγρατζουνισει με τα νύχια του επείδει δεν έχει πετάξει ακόμη και ψιλοφοβαται άρα τα μπηγει. Δεν βγάζει δυνατές κραυγές όχι ακόμα τουλάχιστον και κοιμαται τελείως ξαπλα ακόμα και πάνω μου όταν είναι ευτυχισμένος κάνει κάτι μικρούς ήχους σαν γουργουρισμα
 
Ευγενια να το χαίρεσαι το κουκλάκι :)
Στην πρώτη φωτό φαίνεται για αγόρι οντως. Στις υπόλοιπες δε μπορώ να καταλάβω είναι μακρινές. Αν έχεις βαλε κ καμία άλλη να φαίνεται το κεφαλάκι του καλύτερα αν μπορείς με φυσικό φως :)
Πανέμορφο είναι τα γουργουρισματα θα τα ακούς μήνες για ακόμα μετά θα τα νοσταλγείς :)
 
Δεν ξέρω, δεν είμαι παπαγαλόπληκτος (😀) αλλά μόλις τον είδα μια λεπτή χορδή σκίρτησε μέσα μου, σαν ανθρωπάκι μου φάνηκε κάπως... Όπως και νά 'χει, όπως και να ήταν (που είναι πραγματικά σαν μικρό φτερωτό γλυκάκι) σας εύχομαι πολλά - πολλά και όμορφα χρόνια μαζί, και να είστε καλότυχοι κι οι δυο.
 
Δεν ξέρω, δεν είμαι παπαγαλόπληκτος (😀) αλλά μόλις τον είδα μια λεπτή χορδή σκίρτησε μέσα μου, σαν ανθρωπάκι μου φάνηκε κάπως... Όπως και νά 'χει, όπως και να ήταν (που είναι πραγματικά σαν μικρό φτερωτό γλυκάκι) σας εύχομαι πολλά - πολλά και όμορφα χρόνια μαζί, και να είστε καλότυχοι κι οι δυο.
Ακριβώς το ίδιο ένιωσα κι εγώ παρότι δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα τα γκριζακια. Είναι πολύ γλυκός ο μπαγασας. Να τον χαίρεστε γερό και δυνατό πάντα.
 
Και ύστερα από τα καλά σας λόγια εγώ ή ζακομαμά χαίρομαι και καμαρώνω σα γύφτικο σκερπανι 😀
Όλοι το ίδιο κάνουμε 😋
Άσε που το έχουμε πάει ένα βήμα παραπέρα και καμαρώνουμε και για τα πουλάκια των υπολοίπων μελών 😁
 
Όλοι το ίδιο κάνουμε 😋
Άσε που το έχουμε πάει ένα βήμα παραπέρα και καμαρώνουμε και για τα πουλάκια των υπολοίπων μελών 😁
Από μωρά τα γνωρίζουμε ορισμένα! 😉 😁πως να μην τα καμαρώνουμε!
 
Back
Top