Γενικά Αυτό είναι το ζευγαράκι μας (lovebirds)

manos12379

PB New Member
Εγγραφή
10 Φεβ 2021
Μηνύματα
21
Πόλη
Χερσονησος
Καλησπέρα σας.
Είμαι ο Μανόλης και είμαι καλά. Ωχ, αλλού πάει αυτό. :-p
Πέρα από την πλάκα, ισχύουν και τα 2.
Και εκτός από αυτό λιγο πριν τα Χριστούγεννα αποκτήσαμε ένα ζευγαράκι lovebirds . Δώρο για την μικρή μου υποτίθεται. Το ζευγαράκι μας είναι αυτό εδώ. Αν και στην αρχή είχαμε προφανώς πληροφορηθεί λάθος για το ποιο είναι το αρσενικό και ποιο το θηλυκό, αυτην την στιγμή μετράμε 4 αυγουλακια. Όποτε μάλλον αρχίζουν τα δύσκολα
[automerge]1613850987[/automerge]
inbound5764028757602676939.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας. Για δώστε όσοι μπορείτε ότι πληροφορίες μπορείτε. Τώρα με το καλό που θα βγούνε τα πουλάκια, πρέπει να κάνω κάτι εγώ ή την φροντίδα θα την αναλάβουν οι γονείς? Θα χρειαστούν κάτι τα μικρά? Και δαχτυλιδι - βραχιόλι πρέπει να τους βάλω? Αν ναι, από που θα προμηθευτώ?
 
Και δαχτυλιδι - βραχιόλι πρέπει να τους βάλω?
Όχι δεν χρειάζεται. Τα δαχτυλίδια μπαίνουν για συγκεκριμένους λόγους (καταγραφή πουλιών σε εκτροφές, συμμετοχή σε εκθέσεις, υποχρεωτικά από το νόμο κ.α.) που στη δική σου περίπτωση δεν συντρέχουν.
 
Πανέμορφα, να τα χαίρεσαι, καλή επιτυχία!
Βάλε σουπιοκόκκαλο στο κλουβί.
Καλημέρα Γιάννη και σε ευχαριστώ. Έχω μέσα στο κλουβί 2 πέτρες ασβεστίου. Δεν κάνουν αυτές?
 
Πολύ όμορφα τα lovebirds σου Μανώλη. Μην αμελείται την καθαριότητα του κλουβιού κι ας έχετε αυγά στη φωλιά. Είναι πολύ βασικό και με προσοχή κι ηρεμία μπορείς να το κάνεις.
 
Back
Top