Γενικά Αυτό είναι το καινούριο μου cockatiel

Marilenaki

PB Member
Εγγραφή
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
991
Πόλη
Καπανδρίτι
γεια σας παιδια! Αυτο ειναι το καινουριο μου κοκατιλακι! Ενα αγορακι πανω απο 5 χρονων που πρεπει να εχει μεσα του γονιδια απο λουτινο γιατι στις φτερουγες του εχει κιτρινο και γενικα στο φτερωμα του ειναι γκριζοκιτρινο, κυριως απο κατω! Ειναι τρομερα φοβισμενο γιατι καθε φορα που ειμαι κοντα (οχι διπλα του)αρχιζει να χτυπιεται στο κλουβι. τωρα ειναι σε καραντινα και αυτες οι φωτο ειναι απο το παλιο του σπιτακι που ηταν μεχρι χτες. ανησυχο λιγο για τις κουτσουλιες του γιατι ειναι σχεδον νερο αλλα θα περιμενω λιγο ακομα πριν του δωσω αντιβιωση γιατι μπορει να ειναι απο την αλλαγη που εκανε και αλλαξε περιβαλλον. Δεν ξερω τι του εδινε να φαει αλλα τρωει παρα πολυ ηλιοσπορο και ετσι του το μειωσα λιγο και ξεκιναμε την διαδικασια να μαθουμε τα φρουτακια! Μπορει να ακουσει τα δικα μου κοκατιλ και ανταλλαζουνε σφυριγματα, θελει την παρεα! Ολη την ωρα τους σφυριζει αλλα μεχρι να σιγουρευτω οτι ειναι καλα θα μεινει δυστηχως μονο του.
 

Συνημμένα

  • P1010009.webp
    P1010009.webp
    55 KB · Προβολές: 171
  • P1010010.webp
    P1010010.webp
    55,5 KB · Προβολές: 142
  • P1010011.webp
    P1010011.webp
    54,8 KB · Προβολές: 145
  • P1010013.webp
    P1010013.webp
    54,8 KB · Προβολές: 134
Tρισχαριτωμένο το νεο σου φιλαράκι! Εισαστε και οι δύο πολυ τυχεροι που βρήκατε ο ένας τον άλλον! Να εχετε μια όμορφη και αρμονική συμβιωση για πολλά πολλά χρόνια ακόμα!
 
σας ευχαριστω πολυ! αν και με φοβαται πολυ μπορω να πω.. Αλλα θα τα καταφερουμε!
 
Καλοριζικο Μαριλενα μου!

Αλλο ενα μελος στην κοκατιλοπαρεα σου!
 
Να το χαίρεσαι Μαριλένα, είναι πανέμορφο. Να σου ζήσει!
 
ε! Ναι κατσε να περασει με αριστα την καραντινα και η νυφουλα τον περιμενει!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ryu
Να σου ζήσει :)
σου εύχομαι να τον δείς στην... Πατήθρα, μαζί με τη θυληκιά σουκαι γιατί οχι αργότερα και μωράκαι; :)
 
Πολύ όμορφος είναι να σου ζήση! Θα συνηθίσει πιστεύω σύντομα το καινούργιο χορό κ θα τα πάτε μια χαρά.
 
Back
Top