Γενικά Αυτό είναι το κοκατίλ μου ο Ρίκο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ADAMANTIA
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@ParrotletTwityZeta καλημέρα ευχαριστώ πολύ
[automerge]1607407872[/automerge]
@Φοίβος καλημέρα ευχαρίσω πολύ, μου είπαν από το Pet Shop που το πήρα ότι είναι 5με 6 μηνών αρσενικό, η αλήθεια κάθεται πολύ κάτω σιγά σιγά θα μας μάθει
 
@ADAMANTIA Τα πουλιά δεν κάθονται συχνά στο πάτωμα. Αυτό μπορεί είτε να υποδηλώνει ασθένεια είτε ότι το κλουβί και η διαρύθμισή του δεν τα βολεύει να καθίσουν πουθενά ψηλότερα. Μπορούμε να δούμε φωτογραφία όλου το κλουβιού με το πουλί μέσα?
 
Καλημέρα προσπαθώ να σας στείλω φωτογραφία με το κλουβί αλλά μου βγάζει ότι το αρχείο είναι μεγάλο, θα προσπαθήσω όμως να σας τη στείλω γιατί η βοήθεια σας είναι πολύτιμη
 
Εγω δεν το βλεπω καλα οσον αφορα χωρο και υγεια.Ειναι κατω και αυτο ειναι αιτιο ασθενειας κατα μεσο ορο!Πρεπει να προηγηθουν εξετασεις στο πουλακι.Πρεπει να αλλαξεις κλουβι γιατι αυτο ειναι υπερβολικα μικρο..
 
@giannisvlg το κλουβί μου το πήρα από το Pet Shop ώς κατάλληλο, τον έχω μόνο μια εβδομάδα έτσι ήταν από την αρχή, τρώει κανονικά ανεβαίνει και πάνω αλλά πιο πολύ είναι κάτω σήμερα τον βλέπω ότι είναι κάτω και γυρίζει το κεφάλι του και το βάζει ανάμεσα στα φτερά του... Το κλουβί το πήρα ακριβά ώς κατάλληλο... Τι να κάνω?
 
@ADAMANTIA εγώ θα πω να μην χάνεις άλλο χρόνο και να επισκεφτείς έναν πτηνιατρο, αυτό που περιγράφεις (έτσι όπως κοιμάται) δηλώνει βαθύ ύπνο (φυσικά αν γίνεται για πολλές ώρες κατά την διάρκεια της ημέρας). Συν του ότι κάθεται κάτω (πολύ σημαντικό για να καταλάβουμε πως το πουλάκι δεν είναι καλά). Το ότι ανεβαίνει και τρώει/ πίνει είναι καλό σημάδι, αλλά για παν ενδεχόμενο πρέπει να επισκεφθείτε πτηνιατρο. Όπως μου έχει πει η πτηνιατρος μας «Πρώτα εσείς οι ίδιοι πρέπει να γίνεται γιατροί για τα πουλάκια σας, να ξέρετε τις συνήθειες τους, ώστε να προλάβετε να δράσετε»!
 
Λαθος κινηση!Δεν απευθυνομαστε σε πετ σοπ για ασθενειες διοτι οι περισσοτεροι ειναι παντελως ασχετοι.Θα σε συμβουλευα να το δει γιατρος ειδικευομενους σε αυτα:
 
@giannisvlg πήγα στο Pet Shop και μου είπαν ότι είναι πολύ άρρωστος, έτσι μου πρότειναν να μου δώσουν ένα άλλο, έτσι το δέχτηκα τώρα δεν ξέρω αν θα κρατήσω το ίδιο όνομα... Δεν είναι εύκολο είχα αρχίσει να συνηθίζω το προηγούμενο...
 
@ADAMANTIA απο το ίδιο πετ είναι; Αν ναι υπάρχουν πολλές πιθανότητες και το επόμενο να είναι άρρωστο, τέλος πάντων, εγώ εύχομαι το μικρούλη να τα καταφέρει και μόνος του
 
Back
Top