Γενικά Αυτό είναι το κοκατίλ μου ο Ρίκο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ADAMANTIA
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@ADAMANTIA γνώμη μου, κρατάτε τον Ρικο, πηγαίνετε άμεσα σε έναν πτηνιατρο για εξετάσεις, προσπαθείτε μαζί να ξεπεράσετε οποιοδήποτε πρόβλημα,γίνεται καλά και περνάτε μια όμορφη ζωή. Σε περίπτωση που τον χάσετε,βρίσκετε έναν σωστό εκτροφέα και αγοράζετε από εκεί το πουλάκι που θέλετε. Από ότι κατάλαβα το πουλάκι ήταν άρρωστο όταν το πήρατε,και τα πετ σοπ (φυσικά δεν γνωριζω για το συγκεκριμένο και δεν έχω άποψη) συνήθως βάζουν πολλά πουλάκια μαζί,όποτε το πιθανότερο είναι να έχουν κολλήσει όλα τα παπαγαλάκια. (Αποδείχθηκε και από το κλουβι που σας έδωσαν ως κατάλληλο)
 
@christina07 ευχαριστώ αλλά πλέον ο Ρίκο δεν είναι μαζί μας.. όπως σας είπα μου έδωσαν άλλον γιατί ήταν όντως άρρωστος, όσο για το κλουβί τι δεδομένη στιγμή δεν μπορώ να το αλλάξω.. Θα δούμε πραγματικά
 
@ADAMANTIA έπρεπε να απολυμάνεις το κλουβί. Ελπίζω να μην είναι αργά. Άσε το κοκατιλ για λίγο σε ένα κουτάκι και καθάρισε πολύ καλά κλουβί και αξεσουάρ. Πιστευω πως πρέπει να ελέγχεις το νέο πουλάκι για λίγο καιρό μήπως και δεις κάποιο θέμα στις κουτσουλιές ή στη συμπεριφορά. Σου το έδωσε από το ίδιο κλουβί που ήταν και το άλλο;
 
@ΜΑΡΙΑαα το κλουβί το καθάρισα καλά καθώς και τα αξεσουάρ θα το παρακολουθώ δεν ξέρω τι να πω ελπίζω να πάνε όλα καλά ευχαριστώ
[automerge]1607696287[/automerge]
@christina07 όπως είπα είναι στο πετ σοπ η ήταν... τώρα από κι και πέρα επειδή τα παιδιά τα ξέρω είναι σίγουρο ότι το πόυλι τους ήρθε άρρωστο οπότε δεν θα ήθελα να αναφέρω κάτι άλλο
 
@ADAMANTIA ωραία τοτε👍Καλύτερα να κάνεις άλλη παρουσιασή για το άλλο, για να σε βοηθήσουν με τη διαρρύθμιση.Μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά με το νέο μέλος! 🧿❤️️️️️🙂
 
@ADAMANTIA εγώ δεν είπα πως το πουλί το έκαναν αυτοί άρρωστο, αφού τους εμπιστεύεστε εγώ πάω πάσο! Ενδιαφέρθηκα για την ονομασία του πετ σοπ, μήπως πάρω εγώ το παπαγαλάκι που είναι άρρωστο.
 
@christina07 πρώτα από όλα δεν μου αρέσει ο τρόπος σου, δεύτερον δεν το εγκατέλειψα είναι είδη σε πτηνιατρος και αν γίνει καλά θα έρθει πάλι στο σπίτι μας και θα έχουμε 2, δεν με ξέρετε οπότε όταν είπα ότι έχω δεθεί μαζί του το εννοούσα, καλή η πρόθεση αλλά δεν θα άφηνα ποτέ μια ζωή αυτά
[automerge]1607791857[/automerge]
@fortunatos Ναι είναι ακατάλληλο αλλά με ρωτάς αν μπορώ να το αλλάξω;. Αυτό μου δώσανε και περιμένω να γίνει καλά ο Ρίκο και μετά πίστεψε με θα το αλλάξω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Τελευταία επεξεργασία:
@ADAMANTIA Ο δικο σου τροπος ηταν ο περιεργος και οχι της @christina07 που προσφερθηκε να σε βοηθησει και οχι να παει το πουλι σα το σκυλι στο αμπελι:)
Τωρα το θεμα σου δε θα χαλασει επειδη σου φανηκε ο τροπος της καπως! Αλλα για να αναφερθηκες εδω κατι πιστευεις οτι ξερουν ατομα παραπανω απο εσενα.Επισης ο γραπτος λογος ειναι ο παρεξηγημενος οχι η κοπελα που ηθελε μονο να βοηθησει😁,και να βρει μια λυση στο προβλημα σου
 
@ADAMANTIA δεν νομίζω να το είπα κάπως, ο γραπτός λόγος συχνά φέρνει παρεξηγήσεις,ούτε είπα ποτε ότι το παρατήσατε, ούτε σας προσέβαλα. Δεν γνωριζω τους ανθρώπους για να έχω άποψη (το έγραψα και στο προηγούμενο ποστ) , επίσης υπάρχει ένα «μήπως το πάρω» στο ποστ, αν το είδατε. Εγώ δεν γνωριζω τι έχετε συμφωνήσει με το πετ και φυσικά δεν με αφορά κι ολας, μια πρόταση έκανα, δεν θα το έπαιρνα και με το ζόρι.
 
@giannisvlg πραγματικά δεν θα ήθελα να αναλωθώ η να απολογηθώ είπα πολύ καλές οι προθέσεις και πραγματικά το μόνο που με νοιάζει είναι ο Ρίκο να γίνει καλά αυτά και αν κάποιος νομίζει ότι μπορεί να τον έθιξα ζητάω συγνώμη και θα ήθελα να τελειώσει αυτό εδώ... Πραγματικά έχω πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθώ μια ζωή...
 
Αδαμαντία θα συμφωνήσω με τους προλαλλήσαντες ότι αυτό το κλουβί είναι ακατάλληλο για κοκατίλ. Δες μερικά προηγούμενα θέματα για να ξέρεις τι να πάρεις. Ονλαιν και με δωρεάν μεταφορικά θα βρεις πολύ καλές ευκαιρίες.
https://community.petbirds.gr/threads/Τι-κλουβί-μου-προτείνετε-για-κοκατίλ.39369/

https://community.petbirds.gr/threads/Είναι-καλό-αυτό-το-κλουβί-για-κοκατίλ.37916/

https://community.petbirds.gr/threads/Είναι-το-κλουβί-μου-κατάλληλο-για-ένα-κοκατίλ.38443/

και περισσότερα αποτελέσματα με μια αναζήτηση με λέξεις κλειδιά "κλουβί κοκατίλ"
https://community.petbirds.gr/search/118173/?q=κλουβί+κοκατίλ&c[title_only]=1&o=relevance
 
Back
Top