Γενικά Αχάτες τοπάζιο κίτρινο μωσαϊκό, το επόμενο βήμα

Τι υπεροχη η προσφορα του κυριου Μακη.
Πραγματικα ακουγεται υπεροχος ανθρωπος με αγαπη για το χομπυ του.

Ειναι πανεμορφα, τα λογια ειναι περιττά.
Παντα υγεια και καλους απογονους να εχουν.
 
Να σου ζήσουν!
Το θέμα δεν είναι απλά να αγοράσεις ένα ζευγάρι και να ξεκινήσεις δυναμικά αλλά να σου δοθεί κάτι από καρδιάς, κάτι μεγαλωμένο με αγάπη και φορτωμένο με θετική ενέργεια!
Καλή αναπαραγωγική περίοδο!:D
 
πολυ ωραια και μπραβο στο κκ Μακη για την κινηση αυτην!(οχι τιποτε αλλο λειπω και δεν ηπια ουτε καφε στο εκτρωφειο του)
.. Εσύ κοίτα να έχεις καλές θάλασσες και να πιάσεις σύντομα πατρίδα και..όταν με το καλό επιστρέψεις..όλα θα γίνουν, φίλε μου! 🙂
 
Ορθιος από τις 07:10 και.. Καφές ελληνικός παρέα με τα καναρίνια!
Αχάτες τοπάζιο κίτρινου μωσα'ι'κού.. Το επόμενο βήμα για μένα.. Και σίγουρα δεν είμαι ο μόνος που θα προσπαθήσει να διατηρήσει 2 ράτσες καναρινιών. Την αλήθεια μου θα την πω..φοβάμαι λίγο,όχι όμως τόσο που να με κρατήσει πίσω, γιατί θεωρώ και πιστεύω πως με τους σωστούς ανθρώπους δίπλα μας, με καλή επεξεργασία των πληροφοριών που συλλέγουμε και με σωστή, οργανωμένη δουλειά αλλά κυρίως μεράκι..όλα θα πάνε κατ'ευχήν.
Αυτά είναι τα δικά μου συμπεράσματα.. Από την χθεσινή συνάντηση στο εκτροφείο του κου Γερολυμάτου,όπου συναντήθηκαν 5 άνθρωποι που τους χαρακτηρίζει το πάθος για γνώση και το μεράκι τους να συνεχίσουν σωστά αυτό που κάποιοι άλλοι ξεκίνησαν πριν χρόνια..χωρίς την βοήθεια που έχουμε εμείς σήμερα.
Και ο φίλος Δημήτρης(Deukalion) και εγώ.. Μουδιάσαμε λίγο την ώρα που ο κος Γερολυμάτος άνοιξε τις κλούβες του και μας ''εμπιστεύθηκε'' και στους δύο από ενα ζευγάρι.
Του Δημήτρη τα είδατε.. Νάτο λοιπόν και το δικό μου ζευγάρι αχάτες, στις πρώτες 3 φωτό ο αρσενικός, στις επόμενες 3 το κορίτσι μου! Κε Γερολυμάτο.. Τιμή μας μεγάλη.. Δεν θα σας απογοητεύσουμε! Καμαρώστε τα...
View attachment 44879 View attachment 44880 View attachment 44881 View attachment 44884 View attachment 44883 View attachment 44882
Κουκλιά, να τα χαίρεσαι και καλά γεννητούρια!
 
Back
Top