Γενικά Βιβλία στα αγγλικά για καναρίνια χρώματος

Deukalion

PB Known Member
Εγγραφή
24 Μαϊ 2015
Μηνύματα
3.964
Καλησπέρα γνωρίζοντας πως έχουμε την γενική βιβλιοθήκη μας αλλά και online βιβλία για παπαγάλους και ωδικά πτηνά,θέλησα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάτι ικανοποιητικό και σύγχρονο που να αφορά όμως τα καναρίνια χρώματος.
Συγκεκριμένα έχω βρεί τα εξής δύο:
Τα έχει διαβάσει κανείς; Ποια είναι η άποψή σας;Έχετε κατα νού κάτι ακόμα;
Υπάρχει βέβαια και αυτό, γνώριμου συγγραφέα, το οποίο όμως εκ πρώτοις θεωρώ παρωχημένο.
Γαλλικά και γερμανικά ευπρόσδεκτα.
 
Σωστό είναι αυτό; ή ήθελες να γράψεις όποιος νομίζει πως θα είναι καλός μαζί μου; :) σλουρπ :D
Έλα βρε Μαρία μου, αφού είναι τρομερό πειραχτήρι.
😛.
Αλλά να μου πεις.όπως το πάρει ο καθένας.Ας πούμε εμένα δεν με πείραξε.ίσα ίσα μ'αυτά τα απίστευτα που λέει ώρες ώρες πεθαίνω στα γελιααα.:)
 
Σωστό είναι αυτό; ή ήθελες να γράψεις όποιος νομίζει πως θα είναι καλός μαζί μου; :) σλουρπ :D
Ολοσωστο.
Αγόρασε και το άλλο.. είναι λίγο ακριβό... αλλά έχεις εσύ...
Το άλλο υπάρχει free στο δίκτυο.

Θα το διαβάσω και θα σας πω. Θα παραθέσω ούτως η αλλως και την βιβλιογραφία.
 
Αυτό Γιάννη είναι του ιδιου που έχει γράψει το έγχρωμα τυπου και ωδικα, μεταφρασμένο στα ελληνικά, πολύ καλό βιβλίο αλλά παλιό. Παράδειγμα, όταν αναφέρεται στα μωσαικα εννοεί κάποιον πρόγονο αυτών που ξέρουμε ως μωσαικα. Δεν διακινδυνεύω λοιπόν κάτι τόσο παλιό.
 
Ίσως το σημαντικότερο.
Αλλά για να πιάσεις το νόημα πρέπει να προηγηθούν όλα τα άλλα.

Κανεις παραθεση τον ιδιο σου τον εαυτο και σου απαντας... Εισαι πολυ μπροστα... 😛
 
Κανεις παραθεση τον ιδιο σου τον εαυτο και σου απαντας... Εισαι πολυ μπροστα... 😛
Διόρθωση εντυπώσεων έκανα και αυτό γιατί σε αυτό το βιβλίο που είναι νομίζω του 1999 βρήκα μια παραπομπή-πηγή σε ένα άλλο βιβλίο του 1976... όπου γινόταν η υπόθεση πως το λιπόχρωμα μεταφέρεται καθολικά μέσω της HDL-χοληστερίνης.
Γεγονός που επιβεβαιώθηκε το 2017-18.
Επίσης το έχει γράψει μέγας-γκουρού της εξελικτικής βιολογίας και πρωτοπόρος στις έρευνες για τον χρωματισμό στα πτηνά.
Του άξιζε.
 
Back
Top