Γενικά Βοήθεια για γλάρο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης meniam
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

meniam

PB Member
Εγγραφή
28 Οκτ 2020
Μηνύματα
1.130
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Χρειάζομαι βοήθεια βρήκα ένα πουλάκι στην θαλασσα και δεν ξέρω τι να κάνω να το received_1185342835368561.webpπιάσω ή όχι
[automerge]1659345415[/automerge]
είναι μωρό; Δεν φαίνεται χτυπημένο
 
Επειδή είμαι Θεσσαλονίκη μου είπαν να επικοινωνήσω με τη δράση για άγρια ζωή αλλά δεν το σηκώνουν
 
Το πουλάκι παραδόθηκε στο κέντρο ☺️ ελπίζω να μην έχει κάτι σοβαρό και να μπορέσει να επανέλθει. Η αλήθεια είναι ότι δεν φάνηκε τραυματισμένο πιο πιθανό θεωρώ να εξαντλήθηκε από το δυνατό αέρα και την ζέστη, ήταν και μικρό και βρεγμένο το καημένο. Εγώ απλά ένα γεγονός θα ήθελα να σχολιάσω που γενικά με απογοήτευσε, η παραλία ήταν γεμάτη κόσμο που πήγαινε από εδώ και από εκεί περνώντας δίπλα από το πουλί και αδιαφορώντας λες και δεν έκανε μπαμ ότι κάτι δεν πάει καλά, οι μόνοι που ασχολήθηκαν ήταν δύο χαζές κοπέλες που τραβούσαν φωτογραφίες λες και ήταν αξεσουάρ το πουλάκι, μια κυρία που το έπιασε από την ουρά και το σήκωσε (το πουλί ξεκάθαρα τρομαγμένο) και απλά είπε α δεν φαίνεται χτυπημένο και όταν τελικά εγώ πήρα τηλέφωνο στο κέντρο με πλησίασε ένας κύριος που τόση ώρα ήταν δίπλα στο πουλί και είπε α θα το φροντίσετε εσείς εντάξει 🙄. Δλδ πραγματικά τέτοια αδιαφορία δεν την καταλαβαίνω και για να μην λέω μόνο για τους άλλους ούτε οι δικοί μου γονείς θα έκαναν κάτι αν δεν ήμουν εγώ απλά θα το κοιτούσαν και θα δίσταζαν για διάφορους λόγους να κάνουν κάτι και δεν θα γνώριζαν καν που πρέπει να ρωτήσουν. Δεν ξέρω τι να πω στο τέλος περισσότερο φοβήθηκα ότι το γλαρακι κινδυνεύει από τους περαστικούς και τα παιδιά που θα το έβρισκαν παιχνίδι παρά από κάποιο σκύλο ή αρπακτικό
 
Back
Top