Διατροφή Βοήθεια για την επιλογή τροφής για καναρίνια

Dionysis K

PB New Member
Εγγραφή
24 Νοε 2019
Μηνύματα
74
Πόλη
Ηράκλειο
Χαιρετε! Μια γνωμη θα ηθελα. Εχω τρια καναρινια σε εξωτερικο χωρο στην κρητη μενω. το ενα βρισκεται σε πτεροροια συντομα θα μπουν κ τα αλλα. Εδινα τροφη συσκευασμενη manotoba best canary premium αυτη με το νεκταρ.ομως το νεκταρ δεν το τρωνε. Θελω να αλλαξω τροφη καθως τελειωνει. Θελω συσκευασμενη. Αρχικα σκεφτηκα την vadigran breeder αλλα ειναι χυμα στη συσκευασια κιλου.. Η deli nature premium του κιλου θα ερθει αργοτερα μου ειπαν στο πετσοπ.Θελω κατι συσκευασμενο υγιεινο κ οικονομικο.μου προτειναν δυο:
petsamolis.gr/proionta/odika-ptina/trofes/trofes-odikon-poulion/trofes-gia-kanarinia/benelux-canaries-primus-1000gr-gia-kanarinia1030160.html
http://www.birdmarket.gr/versele-laga/Versele- Laga- Canary -Show -20kg σε συσκευασια του κιλου
Επειδη εχουν διαφορετικη συνθεση ποια θα μου προτεινατε; καθε συμβουλη δεκτη οπως παντα. Σας ευχαριστω
 
Κοίταξτε εγώ μόνο την δεύτερη ξέρω και έχω να πω πως είμαι πολύ ικανοποιημένος έχει μέσα αρκετά σπορακια και την τρώνε εύκολα δεν θα έχετε πρόβλημα πιστεύω τώρα δεν μπορώ να σου πω αν είναι καλύτερη ή όχι γιατί δεν ξέρω την άλλη... Αλλά και πάλι αυτην την μάρκα να την εμπιστεύεσγε ειναι πολύ καλη
 
@Dionysis K 14 χρόνων είμαι στον ενικο να μου μιλάς έτσι πρέπει..όχι τώρα αυτήν την στιγμή δεν έχω αλλά είχα καναρινια και την έτρωγαν με μανία...τους άρεσε παραπολυ...τώρα έχω παπαγάλους που τους ταιζω αυτής της εταιρίας τροφή και είμαι πολύ ευχαριστημένος...επησης μια ακόμα καλή ειναι και η vadigran
 
@Dionysis K εγώ ειμουν τυχερός γιατί εκτός από συσκευασμένη είδει και χύμα αλλά για να δεις πόσο τυχερός είμαι άνοιγαν το τσουβάλι εκείνη την ώρα οπότε πήρα τον μπαμπά μου ήρθε με το φορτηγό και πήραμε όλο το τσουβαλι 😂
 
@Dionysis K Ειχα ανοιξει ενα θεμα στην διατροφη των καναρινιων με τιτλο:Ποια ειναι η γνωμη σας για την καναρινοτροφη Royal Vogelfutter! Αν μπορεις ψαξτο να το διαβασεις γιατι εχει και συζητηση που ειναι χρησιμη! Αν δεν το βρεις σου αντιγραφω ενα κειμενο που αφιερωσε χρονο ο @Giannisbox και μου εγραψε καποιες τροφες!

King Canary Premium Χωρίς Ρούπσεν
Premium Μειγμα για καναρινια χωρις ρουπσεν. Συνθεση: Κεχρι 50,5%, Νιζερ 16%, Βρωμη Αποφλοιωμενη 7,5%, Λιναρι 7,5%, Κεχρι Σενεγαλης Plata 5%,Αγκαθι 5%, Κανναβουρι 4%, Περιλλα 2,5%, Παπαρουνα 1%, Μαρουλοσπορος Λευκος 1% 20kg -38,5€

King Canary Stantard Χωρίς ΡούπσενΜειγμα για καναρινια χωρις ρουπσεν. Συνθεση: Κεχρι 68%, Βρωμη Αποφλοιωμενη 10%, Νιζερ 8%, Λιναρι 7%, Κεχρι Σενεγαλης Plata 4%, Κανναβουρι 3% 20kg -36€

Manitoba T3 Platino Για Καναρίνια Χρώματος Με Περίλλα 20kg
Μειγμα Ενισχυμενο Με Περίλλα Για Καναρινια Χρωματος. Συνθεση:Kεχρι καναδα67%, νιζερ13%, περιλλα7%, καναβουρι,Χρυσος λιναροσπορος 20kg-42€

Και σε πεντακιλο
Manitoba T3 Platino Για Καναρίνια Χρώματος Με Περίλλα 5kg
Μειγμα Ενισχυμενο Με Περίλλα Για Καναρινια Χρώματος. Συνθεση:Kεχρι καναδα67%, νιζερ13%, περιλλα7%, καναβουρι, Χρυσος λιναροσπορος 5kg-13€

Royal Vogelfutter Canary Supreme No 63 20kg
Μείγμα για καναρίνια χρώματος χωρίς ρούπσεν και μπισκότο. Σύνθεση: Kεχρί, Λινάρι, Νίζερ, Βρώμη, Καναβούρι, Περίλλα Λευκή, Παπαρούνα, Γλυκάνισος, Βuckweat. 20kg-36€

Vadigran Breeder Plus - Πλήρης Τροφή Για Καναρίνια Χρώματος 20kg
Συνθεση : Kεχρί καναδά 76% , Νίζερ 8% , Περίλλα 6% , Βρώμη 4% , Καναβούρι 3% , Λιναρόσπορος 3% 20kg-36€

Versele Laga Breeding Χωρίς Ρούπσεν Mε Περίλλα 20kg + 2kg ΔΩΡΟ
Versele Laga Αναπαραγωγής Χωρίς Ρουπσεν - Σύνθεση: 63% Κεχρί, 12,5% Νίζερ, 9% Λινάρι,6% Καναβούρι, 2,5% Αγριους Σπόρους, 6% Βρώμη , 1% Περίλλα Ασπρη - 20kg -42€

Witte Molen Expert Canaries Posture 20kg
Witte Molen Expert Canaries Posture - Χωρίς Ρούπσεν - 20kg-47€

Beyers Deli Nature No.80 20kg
Tροφη - Μειγμα καναρινιων χωρις ρουψεν. Συστατικα: κεχρι 65%, νιζερ 15%, καναβουρι 5%, λιναρι 5%, βρωμη 5%, αγριοσποροι 5%. 20kg -37€
 
@Dionysis K Μην ευχαριστεις εμενα,εγω απλα εκανα αντιγραφη και επικολληση! Τον @Giannisbox που αφιερωσε χρονο για να τα γραψει! Αλλιως και εγω δεν θα ηξερα να σου πω για τις τροφες και να σου μεταφερω αυτες τις πληροφοριες 😁
 
@myrtiki

Ειναι προτιμοτερο να επιλεξεις ενα βασικο μειγμα χωρις ρουπσεν και να δινεις τον συγκεκριμενο σπορο σε περιοδο εκπαιδευσης ή οταν θες να "ανεβασεις" τα Μαλινουα.
 
@Tony Forpus πραγματι δεν το ηξερα εχαριστω απλα δεν την βρισκω στο ηρακλέιο...και με μεταφορικα ανεβαινει το κοστος..ειναι καλη η 4 seasons.?
[automerge]1598114027[/automerge]
@Elli κοινα
[automerge]1598114042[/automerge]
@Tony Forpus κοινα κιτρινα
 
Back
Top