Διατροφή Βοήθεια με επιλογή τροφής καναρινιών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Liakos18
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Είναι τόσο κακής ποιότητα αυτή η τροφή,
που προτείνεις την χύμα. Καλά, όλη την γνώμη μας λέμε, απλά να ξέρω τελικά τι να επιλέξω..
Αυτο που λεει ο Σπυρος ισχυει αλλα μονο με τις προϋποθέσεις που θετει, να εχεις pet εμπιστοσύνης με κινηση στο εμπορευμα του.
Γιατι αλλιως θα κανεις εκτροφη πεταλουδας.
 
Όταν λέω "χύμα" δεν εννοώ no name...
Το αντίθετο μάλιστα, για παράδειγμα αντί της 4kg συσκευασίας "original" της Vadigran προτιμώ για συντήρηση 4kg από το σακί των 20kg της ανώτερης "posture" ή σε περίοδο αναπαραγωγής της "breeder" μιλώντας πάντοτε για την ίδια εταιρεία...
[automerge]1582378868[/automerge]
😂
Μετά, πριν πάω στην χύμα, σκεφτόμουν της Manitoba... Τι λέτε;
Η T3 Platino με περίλλα της Manitoba είναι ένα μίγμα όπου το έχω χρησιμοποιήσει για αρκετό καιρό με πολύ καλά αποτελέσματα... Οπότε εγώ το προτείνω... Υπάρχει και σε συσκευασία των 5 κιλών.
 
Προσφατα δοκιμασα σε κοινα και Timbrado την Deli Nature 80, πολυ καλη αποδοχη ολων των σπορων.

Στους αχατες δινω Manitoba T3.

ΔΕΝ έχεις απλά αχάτες...
ΑΛΛΆ Αχάτες Τοπάζιο Κίτρινο Μωσαϊκό με αίμα... Βασιλικό!

Πρέπει να δοκιμάσουμε και αυτούς τους σπόρους:


Και

https://onlinepet.gr/Πτηνά/Μείγματα...νιών/Hungenberg-Καναρινιών-Χωρίς-Ρούπσεν-20kg

Ένα μίγμα to rule them all...
Έχω κάνει την αρχή με το πρώτο μίγμα, όποιος θέλει και είναι κοντά κερνάω κιλάκι...
 
Η παπαρουνα δεν βαφει Σπυρο;
Για να σου πω την αλήθεια δεν το γνωρίζω... Ξέρω για άλλη ιδιότητα του σπόρου στη συμπεριφορά.
[automerge]1582381259[/automerge]
Των πουλιών, έτσι;
 
Για να σου πω την αλήθεια δεν το γνωρίζω... Ξέρω για άλλη ιδιότητα του σπόρου στη συμπεριφορά.
[automerge]1582381259[/automerge]
Των πουλιών, έτσι;


Εχω την εντύπωση οτι φερει κοκκινη χρωστικη.
Ειπαμε αιρετικός αλλα...
 
Εχω την εντύπωση οτι φερει κοκκινη χρωστικη.
Ειπαμε αιρετικός αλλα...
Αντώνη το μίγμα δεν έχει ρούπσεν και η εταιρεία το διαθέτει για καναρίνια τύπου και χρώματος που μας ενδιαφέρει, οπότε θεωρώ πως θα το έχουν κατά νου...
 
Καλησπέρα, @Stfns και σε όλα μέλη.
Απευθύνουμε σε εσένα, για να σε ρωτήσω για την τροφή που μου πρότεινες.
Μου είπαν ότι είναι για κόκκινα και κίτρινα καναρινακια.
Υπάρχει κάποιος περιορισμός να δοθεί και σε άλλα καναρινάκια ή απλά βοηθάει ποιο πολύ τα καναρινια με τα συγκεκριμένα χρώματα;
Καλησπέρα @Regklis. Δεν υπάρχει περιορισμός να δοθεί σε οποιοδήποτε καναρίνι. Η συγκεκριμένη συσκευασία περιέχει ρούπσεν το οποίο έχει την τάση να "πορτοκαλίζει" το κόκκινο χρώμα. Συνεπώς, πρέπει να αποφεύγεται σε περιπτώσεις καναρινιών κόκκινου παράγοντα, τα οποία προορίζονται για εκθέσεις. Θεωρώ ότι είναι μια ασφαλής επιλογή εφόσον μιλάμε για λίγα πουλιά. Προσωπικά χρησιμοποιώ την vadigran breeder's plus https://petbirds.gr/product/vadigran-canaries-breeder-plus/ αλλά βγαίνει μόνο σε τσουβάλι. Παρόλα αυτά βρήκα σε συσκευασία του 1 κιλού, άλλα μάλλον είναι χύμα από τσουβάλι, την breeder's plus στο παρακάτω site.
https://www.petsamolis.gr/proionta/prosfores-odikon/vadigran-kanarini-breeder-plus-1kg20103211.html
 
Ευχαριστώ πολύ. Την τελευταία που μου έστειλες τις vadigran, θα την ψάξω... Είναι οικονομική και με βολεύει και η συσκευασία!
[automerge]1582399489[/automerge]
Παρόλα αυτά βρήκα σε συσκευασία του 1 κιλού, άλλα μάλλον είναι χύμα από τσουβάλι, την breeder's plus στο παρακάτω site.
Τι εννοείς, ότι την έχουν πάρει από το τσουβάλι και την έχουν συσκευασει μόνοι τους;
 
Back
Top