Βοήθεια για το στήσιμο εσωτερικής εκτροφής

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tsopi
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τώρα ΒΑσίλη έγινε και είναι έτοιμο... η δοκιμή στη φετινή αναπαραγωγή θα μας δείξει...

Δηλ. Θα πρέπει να περιμένει τα αποτελέσματα της αναπαραγωγής για να δει αν το φως είναι σε κανονικά επίπεδα βρε Γιάννη;
 
Δηλ. Θα πρέπει να περιμένει τα αποτελέσματα της αναπαραγωγής για να δει αν το φως είναι σε κανονικά επίπεδα βρε Γιάννη;
Σίγουρα όχι... Ας ξεκινήσει έτσι και στην πορεία θα διορθώνει... έτσι δε μάθαμε όλοι μας...
 
Σίγουρα όχι... Ας ξεκινήσει έτσι και στην πορεία θα διορθώνει... έτσι δε μάθαμε όλοι μας...

Σίγουρα...

Αλλά αν δεν είναι ικανοποιητικό καλό θα είναι να το δει να μην χάσει την αναπαραγωγική περίοδο και ότι άλλο μπορεί να προκύψει.

Βέβαια μπορεί να με ξεγελάει και η φωτό.

Το ενδεχόμενο να βάλει led ταινίες σε κάθε κλούβα ξεχωριστά πως το βλέπεις Γιάννη;
 
Βέβαια μπορεί να με ξεγελάει και η φωτό.
Πολύ πιθανό... αν και στην άλλη μεριά νομίζω χρειάζεται σίγουρα 1-2 φωτιστικά. Ίσως το έχει στα άμεσα σχέδια...
Το ενδεχόμενο να βάλει led ταινίες σε κάθε κλούβα ξεχωριστά πως το βλέπεις Γιάννη;
Εξαιρετικά ακριβό προς το παρόν... Τα led σαν φωτισμός και δυνατότητες είναι τέλεια... αλλά οι απαιτήσεις της εκτροφής θέλουν ειδικά και ακριβά... εγώ τουλάχιστο δεν έχω βρει σε μικρότερη τιμή από 2,5-3 φορές πάνω.
 
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Η φωτογραφεία δεν ειναι καλή αλλά θέλω σίγουρα και άλλο φωτισμό... Δύστυχος ακόμα περιμένω να έρθει η παραγγελία μου! Να μια καλύτερη φωτό

image.jpg
 
Τώρα καλά το πας...Αλέξανδρε.

Τρόμαξα με την προηγούμενη φωτό και γι αυτό το λόγο μπήκα "σφήνα"
 
Γιάννη νομίζω πως τα led είναι η καλύτερη λύση για τους εσωτερικούς.

Εδώ μία κατασκευή που έχω στο εκτροφείο μου

uwfxqn9.png
 
Λογικό περιμένω 4 φωτιστικά ακόμα, αλλά θα δούμε έχω της ανησυχίες μου για την εσωτερική εκτροφη αν και μέχρι στιγμής όλα καλά πάνε! Της καρδερινες φοβάμαι λόγο έλλειψης ηλίου αλλά για να δούμε!
 
Πολύ περιποιημένος χώρος, καλότυχος και παραγωγικός να είναι!
 
Αλέξανδρε λες και είναι εκτροφείου εξωτερικού! Μπράβο σου! Πρέπει να έδωσες πολλά χρήματα και πολύ δουλειά γι αυτό τον όμορφο χώρο που δημιούργησες και η τόση αγάπη που έχεις στα πουλάκια σου είμαι σίγουρη πως και αυτά με τη σειρά τους θα σε ανταμείψουν! Να σου ευχηθώ και εγώ με τη σειρά μου καλές αναπαραγωγές! Να γεμίσεις όλα τα άδεια κλουβιά σου! 😉
 
Γιάννη νομίζω πως τα led είναι η καλύτερη λύση για τους εσωτερικούς.

Εδώ μία κατασκευή που έχω στο εκτροφείο μου

uwfxqn9.png
Βασίλη βάλε το ίδιο θέμα εδώ, Φωτισμός εκτροφείου πτηνών | PetBirds ώστε να υπάρχει συνέχεια και να ελπίσουμε πως θα βρούμε τις απαντήσεις μέσα από τη συζήτηση, όσο σύντομα γίνεται.
 
Πολυ ομορφος χωρος, ευχομαι να τον κρατησεις παντα καθαρο και τακτοποιημενο οπως την πρωτη μερα. 👍
 
Ευχαριστώ παιδιά και πάλι για τα καλά σας λόγια. Έχω ξοδέψει αρκετά χρήματα αλλα ας ειναι, δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις εάν δεν παρέχεις το καλύτερο δυνατό.
 
Back
Top