Ασθένειες Βοήθεια για τυφλό λούγαρο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης anna28
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
3.html
καλησπερα και παλι παιδια σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον σας αυτο ειναι το πουλακι μου αλλα δυστυχως δεν καταφερα να το φωτογραφισω πολυ καλα
Άννα μου δεν φαίνεται η φωτογραφία σου, διάβασε petbirds.gr/community/threads/Επισύναψη-αρχείου-σε-Μήνυμα.9996/ και προσπάθησε πάλι.
 
13342093_1050821141652098_455268933_n.webp 13349118_1050820991652113_1457153653_n.webp
δεν μου ενφανιζει τυο αρχειο
Καλημέρα σε όλη την όμορφη παρέα! Καλή Κυριακή να έχουμε! Κατάφερα και φωτογράφισα το λουγαράκι και σας βάζω τις φωτο. Πήγα και το παρατήρησα, νομίζω πως από το ένα ματάκι αχνοβλέπει γιατί και τρώει και ανεβαίνει και στο κλαδάκι. Επίσης, σήμερα ξεκίνησε δειλά δειλά να κελαηδάει, όχι συνεχόμενα αλλά βγάζει ήχους. Επίσης, όταν πήγα κοντά στο κλουβί, σταμάτησε και κούναγε το κεφαλάκι του προς το μέρος μου (προφανώς έχει αναπτύξει την αίσθηση της ακοής). Αριστερό ματάκι δεν υπάρχει, τουλάχιστον έτσι το είδα εγώ, ίσως του το έφαγαν κάποια άλλα πουλιά που πιθανότατα είχαν βάλει στο άλλο κλουβί. Κατά τα άλλα κινείται και τρώει. Περαιτέρω ενημέρωση μόλις πάμε στην γιατρό!
13384757_1050820631652149_2003401817_n.webp View attachment 42077 View attachment 42077
 
tinypic-no-longer-available.jpg

Βάλτε στον πάτο του κλουβιού ένα χαρτί ώστε οι αντανακλάσεις να την ενοχλούν την όποια όραση διαθέτει αλλά και για απορροφά τα υγρά από τις κουτσουλιές και ως προφύλαξη (καθαριότητα στα πόδια του, όταν πατά κάτω):)
 
tinypic-no-longer-available.jpg

Βάλτε στον πάτο του κλουβιού ένα χαρτί ώστε οι αντανακλάσεις να την ενοχλούν την όποια όραση διαθέτει αλλά και για απορροφά τα υγρά από τις κουτσουλιές και ως προφύλαξη (καθαριότητα στα πόδια του, όταν πατά κάτω):)
Ναι θα βάλουμε λευκό χαρτί κουζίνας. Επειδή είχε μάθει έτσι γι' αυτό δεν το αλλάξαμε, το προηγούμενο κλουβί που το είχαν δεν είχε χαρτί.
 
Όλο το "σκηνικό" κακώς ήταν Μαρία μου, το πουλάκι ήταν σε άθλιες συνθήκες... Τώρα τουλάχιστον έχει την περιποίηση που του πρέπει...
 
Όλο το σόι βοηθάει τους ανυπεράσπιστους και αρρώστους! Μπράβο!

Το δεξί μάτι ίσως να σωθεί! ΑΠ ότι βλέπω δαχτυλίδι δεν φοράει οπότε μάλλον είναι πιασμένο... Αλλά πρώτα προέχει η υγεία του!

Μόλις έχετε νέα απ τον γιατρό πείτε μας και εμάς!
 
Back
Top