Γενικά Βρήκα αυτό το πουλάκι μπροστά στην πόρτα μου

Κοίτα δίπλα Μ έχει ένας 3 κλουβιά που κελαιδαει όλη μέρα σαν τρελά... Και πανό στην ταράτσα το δίπλα σπίτι έχει μια περιστερώνα και έχει μέσα τα πάντα από κοτσίφα καναρίνια δεν ξέρω και εγώ τι άλλο... λες να έφυγε από εκεί;
 
Ελπίζω να τα καταφέρω, αλλά εγώ επιμένω ότι είναι μωρό... φανταστείτε πάει να πετάξει και πέφτει, δεν έχει δύναμη στα φτερά... Και τα φτεράκια είναι μικρά...

γι αυτο προσφρθηκαμε φιλε μου, γιατι εχουμε φαρμακα, θερμομανες κτλ... Ελπιζω να τα καταφερεις
 
από κοτσίφα

Άσχετο με το θέμα σου και συγνώμη που το διακόπτω αλλά..όταν τον δεις τον τύπο πες του δυο λόγια για τον κότσυφα που έχει σε αιχμαλωσία και βασανίζει..

Από την άλλη, να σου πω ένα μεγάλο μπράβο για την ευαισθησία που δείχνεις στην διάσωση μιας ψυχούλας!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Άσχετο με το θέμα σου και συγνώμη που το διακόπτω αλλά..όταν τον δεις τον τύπο πες του δυο λόγια για τον κότσυφα που έχει σε αιχμαλωσία και βασανίζει..

Από την άλλη, να σου πω ένα μεγάλο μπράβο για την ευαισθησία που δείχνεις στην διάσωση μιας ψυχούλας!
Και δυστυχώς δεν έχει μόνο κοτσύφι.. Έχει παγίδες πάνω στην ταράτσα του... Και δεν ξέρω τι να κάνω... Πήγα μια φορά του χτύπησα και του είπα να τις μαζέψει γιατί θα φωνάξω το 100 και μου είπε ότι θα τις βγάλει αλλά δεν έχω δει να τις έχει πάρει... Και άλλη μία φορά που πήγα πάλι δεν άνοιξε ποτέ την πόρτα...
[automerge]1550782537[/automerge]
Καλη η ευαισθησια αρκει να συνδιαζεται με γνωσεις, αλλοιως!
Γνώσεις υπάρχουν και για αυτό και το κράτησα.. Ελπίζω να έπραξα σωστά...
 
Γνώσεις υπάρχουν και για αυτό και το κράτησα.. Ελπίζω να έπραξα σωστά...
Αν υπήρχαν οι γνώσεις δεν θα ζητούσες τη βοήθεια των παιδιών. Θέλεις να το σώσεις και 1000 μπράβο σου. Και ουσιαστικά εσύ το έσωσες αφού το βρήκες, το πήρες, του έδωσες την κατάλληλη τροφή. Από εκεί και πέρα μιλάμε για ένα πουλάκι που ΠΡΕΠΕΙ οπωσδήποτε να επιστραφεί στη φύση. Αφού θέλεις να το σώσεις δεν είναι καλύτερα να το δώσεις σε κάποιον που σίγουρα μπορεί να το κάνει; Τα άγρια πουλάκια δεν είναι ούτε παπαγάλοι, ούτε καναρινια ούτε παραδείσια και δυστυχώς δεν μπορούμε όλοι να είμαστε σε θέση να τα φροντίσουμε σωστά. Μιλάμε για μια ζωουλα και δεν έχουμε το δικαίωμα να πειραματιστούμε.
 
Γνώσεις υπάρχουν
Χωρίς καμία διάθεση να σε προσβάλω, τη γνώση που χρειάζεται η αντιμετώπιση της συγκεκριμένης κατάστασης δεν την έχεις για αυτό, αν ζει ακόμη το πουλάκι επικοινώνησε άμεσα με:


και δεν ξέρω τι να κάνω..
Σχετικά με αυτό, κοίταξε εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Ενέργειες-πολιτών-σε-περιστατικά-παράνομης-σύλληψης-άγριων-πτηνών.23641/
 
Καλα, εγω γελαω με πετσοπα, που το ειδε και ειπε μικρο καρδερινακι... Και για το καρδερινακι (εντελως αλλες γραμμες και χρωμα) αλλα και μικρο, τι μικρο ρε φιλε, ποια καρδερινα γενναει τετοια εποχη στη φυση.
 
Back
Top