Γενικά Βρήκα εκτροφέα παπαγάλου Σενεγάλης. Έχετε καμιά άποψη;

alexis cosmo

PB New Member
Εγγραφή
17 Απρ 2017
Μηνύματα
94
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Μετα απο πολυ διαβασμα σε φορουμ και παντου στο νετ. Κατεληξα σε σενεγαλης λογο των παραγοντων και των αναγκων μου και της οικογενειας και του παιδιου και του διαμερισματος.
Βρηκα εναν εκτροφεα απο αθηνα που εχει οπως το θελω ακριβως με δαχτυλιδι τεστ dna πιστιποιητικο εκτροφειου απο το υπουργειο και δηλωμενο και αποδηξη αναγκαστικα. Αυτο με ευχαριστει γιατι θα παρω ενα πουλι οπως πρεπει και οχι απλα να παρω πουλι.
Νομιζω τον λενε Γιωργο και ειναι στην παιανια.
Εχετε καμια αποψη; Θα κατεβω αθηνα να να τον παρω βεβαια αλλα νομιζω αξιζει τον κοπο.
 
Μα θα ήταν χρήσιμο να μας έλεγες το όνομά του ( πλήρες) και ίσως, αν υπάρχει την επωνυμία του εκτροφείου του. Με ένα Γιώργος από την Παιανία, για τα οποία ίσως και να μην εισαι σίγουρος, γιατί γράφεις Νομίζω, πώς μπορεί κανεις να σου πει άποψη, αν δεν γνωρίζει για ποιον θα μιλήσει;
 
Και τα 2.
Ο εκτροφεας για να εχει και ποστοποιητικα θα ειναι και γνωστος. Γιαυτο το ειπα
Κατα τη γνωμη μου για να εχει κ ποιστοποιητικα πιστευω πως θα ειναι ενταξει. Μηπω πρεπει να ριξεις μια ματια στο χωρο που το εχει;αν ειναι μας δινεις κ εμας το τηλ
 
Θα μιλησω το απογευμα και θα σας πω.
Δεν νομιζω να εχει πολους στην παιανια εκτροφεις με πιστοποιιτικα και νομιμους.
Γιαυτο το εγραψα.
 
Δεν νομιζω να εχει πολους στην παιανια εκτροφεις με πιστοποιιτικα και νομιμους.
Σίγουρα αλλά μπορεί να γνωρίζουμε κάποια ιστοσελίδα του και να μην ξέρουμε πως βρίσκεται στην Παιανία. Ή να μην είναι ο ίδιος εκτροφέας αλλά μεταπωλητής. Αυτό δεν σημαίνει πως τα πουλιά του δεν είναι καλού επιπέδου φυσικά.
 
Ρωτα και τον Αλεξανδρο μεσω fb , φροντιζει πολυ τα πουλια που εχει και ειναι μεταπωλητης! Μενει κοντα στο σπιτι μου και οσοι πηραν απο αυτον ειναι πολυ ευχαριστημενοι απο τα σχολια που διαβαζω!

Screenshot_2017-04-20-19-43-38-270x480.webp
 
Όταν υπάρχουν νέα να μας ενημερώσεις.
Εύχομαι αυτή την φορά να βρήκες τον κατάλληλο!
Πάντως παιδιά απο ότι είδα ασχολείται και με african grey η έκανα λάθος;
Γιατί θυμάμαι πρόσφατα πως έψαχναν δυο παιδιά τέτοιο παπαγάλο, καλό θα ήταν να επικοινωνούσαν και αυτοί μαζί του. 🙂
 
Νομιζω παιρνει απο τον Καννα που ειναι Λουτσιωτης κ αυτος, καλος εκτροφεας των ζακο! Ευα αυτοι που ψαχνανε θελαν φτηνους και αποτι ξερω ο Αλεξανδρος εχει τις τιμες των αλλων, δεν τα δινει φτηνα δηλαδη
 
Ευχαριστω πολυ τακη για ολα.
Εχω καταληξει σε σενεγαλης και αυτον ψαχνω μονο.
Για τον καικ δεν εχω διαβασει τπτ αλλα θα ριξω μια ματια ετσι να εμπλουτισω τις γνωσεις μου. Χιχιχι
 
Νομιζω παιρνει απο τον Καννα που ειναι Λουτσιωτης κ αυτος, καλος εκτροφεας των ζακο! Ευα αυτοι που ψαχνανε θελαν φτηνους και αποτι ξερω ο Αλεξανδρος εχει τις τιμες των αλλων, δεν τα δινει φτηνα δηλαδη
Εγώ δεν είπα για τον Αλέξανδρο. Για τον αλλον στην Παιανία.
 
Παντος και αυτος στην παιανια δεν δινει φτηνα.
Εχω βρει απο 200-350.
Αλλα ο πιο ακριβως εχει χαρτια τεστ αποδηξη και ολα οσα πρεπει να εχει ενας παπαγαλος.
 
Ρωτα και τον Αλεξανδρο μεσω fb , φροντιζει πολυ τα πουλια που εχει και ειναι μεταπωλητης! Μενει κοντα στο σπιτι μου και οσοι πηραν απο αυτον ειναι πολυ ευχαριστημενοι απο τα σχολια που διαβαζω!

View attachment 49713
Αλέκος μεταπωλητής και πράσινα άλογα τρέχα γύρευε ας πάει ο άνθρωπος σε ενα εκτροφείο να τα δει και να αποφασίσει
 
Το ενα εκτροφειο ειναι αθηνα και το αλλο ροδο. Αυτο στην ροδο θα εχει πουλια απο ιουνιο και μετα. Και στα 2 δεν μπορω να παω λογο αποστασεως. Θα ηθελα να εβρισκα εδω θεσσαλονικη καποιο πουλι αλλα δεν νομιζω οποτε μαλλον θα μιλησω μεσω βαιπερ φβ και σκαιπ και θα παρω ενα απο αποσταση απο οτι καταλαβα.
 
Back
Top