Φροντίδα Βρήκα κλουβάκι, αξίζει να το φτιάξω;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sylvia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τι φάρδος έχει το κλουβάκι;
ΥΓ. Μόλις είδα την φωτό, Θα δω αν μπορώ να βρω στο πετσοπά μου αν σε ενδιαφέρει...
 
Αν θέλεις κάνε μια ερώτηση εδώ, πιστεύω ότι θα έχουν πλαστικό σε αυτές τις διαστάσεις. Η τιμή του δεν ξεπερνάει τα 4-5 ευρώ και θα έχεις ένα σχεδόν καινούργιο κλουβί.

Α, τα Donald, ναι! Τα είχα ξεχάσει. Ευχαριστώ!

Θα δω αν μπορώ να βρω στο πετσοπά μου αν σε ενδιαφέρει...

Ναι, αμέ! Γιατί όχι; Σ' ευχαριστώ.

A, ναι, Σταύρο νομίζω πως είχα κοιτάξει τον κατάλογό τους και δεν είχε. Πάντως δε χάνω κάτι να πάρω ένα τηλ. Και στην κλουβοτεχνική ίσως.
 
Πω πω... Καταντράπηκα! Μόνο που δε με βρίσανε στο Donald που πήρα! Μου λέει η κοπέλα "Δικό μας είναι το κλουβάκι; Και πώς δηλαδή πήρατε εμάς, δεν κατάλαβα..."! Στην Κλουβοτεχνική μού είπαν ότι δεν πουλάνε λιανική. Καμία άλλη ιδέα; Ίσως πρέπει να φτιάξω κάτι με λαμαρίνα να τελειώνει!
 
Πω πω... Καταντράπηκα! Μόνο που δε με βρίσανε στο Donald που πήρα! Μου λέει η κοπέλα "Δικό μας είναι το κλουβάκι; Και πώς δηλαδή πήρατε εμάς, δεν κατάλαβα..."!
Συγνώμη που ήθελα να σας δώσω χρήματα πες της. 🙄
 
Σύλβια αυτό μάλλον είναι πολύ καλή λύση αφού ο πάτος είναι κολλημένος
και για αποφυγή παρεξηγήσεων εννοώ.. http://www.klouvi.gr/category.php?id_category=209

εγω στα δικά μου χειροποίητα κλουβιά που ο πάτος είναι κολλημένος φτιάχνω ένα ταψί απο χαρτόνι (απο παλιές κούτες που βρίσκεις σε σούπερ μάρκετ) και το αλλάζω κάθε φορά που χαλάει (επειδή φτιάχνεται πολύ εύκολα με ένα ψαλίδι και ένα συρραπτικό)
 
Πω πω... Καταντράπηκα! Μόνο που δε με βρίσανε στο Donald που πήρα! Μου λέει η κοπέλα "Δικό μας είναι το κλουβάκι; Και πώς δηλαδή πήρατε εμάς, δεν κατάλαβα..."! Στην Κλουβοτεχνική μού είπαν ότι δεν πουλάνε λιανική. Καμία άλλη ιδέα; Ίσως πρέπει να φτιάξω κάτι με λαμαρίνα να τελειώνει!
η μισή ντροπή δική της και η μισή του αφεντικού της... Εσύ γιατί να ντρέπεσαι;
 
Κοίτα ρε κάτι εταιρείες!
Αυτό, που δεν πουλάει λιανική το γνώριζα αλλά το είχα ξεχάσει και το θυμήθηκα με το μήνυμα της Σύλβιας. Προφανώς ακόμη και χονδρική δουλεύει μόνο δικά της προϊόντα. Εν πάση περιπτώσει, η συμπεριφορά της πωλήτριας δεν χρειάζεται καν σχολιασμό.
 
μήπως ξεμπέρδευες με ένα βρακάκι;

Το βρακάκι είναι το πρώτο που μου ήρθε κι εμένα στο μυαλό. Κι αν το κλουβί είναι κρεμασμένο, ακόμα καλύτερα. Αλλά σε ανάλογη περίπτωση που είχα συζητήσει παλιότερα στο φόρουμ, μου είχαν πει να μην το κάνω. (Έχω ένα καναρίνι που πετάει τους σπόρους στον πάτο και τρώει από κάτω.) Προφανώς θεώρησαν τα παιδιά ακατάλληλη αυτή την ιδέα γιατί δε θα μπορούσα να βάλω χαρτί για να κρατάει την υγρασία.

φτιάχνω ένα ταψί απο χαρτόνι

Να και μια εύκολη και φθηνή λύση. Σ' ευχαριστώ! Απλά θα πρέπει να βρω ένα τρόπο να μένει μία μικρή απόσταση ανάμεσα στην κούτα και στον πάτο. Αυτό βέβαια είναι το λιγότερο!

ταψί fest 25x32 σου κάνει

Καλά, εδώ απλά προσκυνάω! Το τέλειο μέγεθος, θα το τσεκάρω σίγουρα! Δεν είχα σκεφτεί ποτέ να ψάξω τα ταψιά! 😀

τα sanitas αλουμινιου

Κι αυτό πολύ καλή ιδέα και φθηνότερη από το κανονικό ταψί.

Κοίτα ρε κάτι εταιρείες!
Εμένα ήθελε να την στόλιζα κανονικά.

😀 εμ, δεν το ήξερα από την αρχή να βάλω εσένα να πάρεις! 😛

η συμπεριφορά της πωλήτριας δεν χρειάζεται καν σχολιασμό.

Ναι, όντως. Δε βαριέσαι... Μπορεί να την είχε εκνευρίσει κανένας άλλος και να την πλήρωσα εγώ 😛

εσύ γιατί να ντρέπεσαι;

Ε, όσο να 'ναι αν σε "κατσαδιάζουν", μία ντροπή την αισθάνεσαι! Ένιωθα σα να ζήτησα κάτι αδιανόητο 😳
-
Σάς ευχαριστώ όλους για τις ιδέες σας! Έχετε πολλή φαντασία (σε αντίθεση μ' εμένα). Με βοηθήσατε πάρα πολύ! Όταν καταλήξω τι θα κάνω τελικά, θα σάς ενημερώσω! Θα ανεβάσω και φωτο φυσικά.
 
Να και μια εύκολη και φθηνή λύση. Σ' ευχαριστώ! Απλά θα πρέπει να βρω ένα τρόπο να μένει μία μικρή απόσταση ανάμεσα στην κούτα και στον πάτο. Αυτό βέβαια είναι το λιγότερο!
εγω βάζω 4 καπακια απο μπουκαλια νερου (τα φαρδια΄μως οχι σαν αυτα τα καινούρια που εχουν τα αυρα)
 
Ειιι εγω προτεινα το ταπερ!

Ωχ! Δίκιο έχεις
Δες αμα μπορεις με καμια πατεντα απο κανενα παλιο ταπερ να το φτιαξεις..

Σόρρυ, σε έγραψα! 😀

εγω βάζω 4 καπακια απο μπουκαλια νερου (τα φαρδια΄μως οχι σαν αυτα τα καινούρια που εχουν τα αυρα)

Ω! Πολύ καλό κι αυτό! Παιδιά, δεν υπάρχετε, τα πάντα έχετε σκεφτεί!
 
Back
Top