Φροντίδα Βρήκα στη μέση του δρόμου ένα μωρό δεκαοχτούρας

Καλημέρα παιδια! Επιστρέφω για να σας πω, οτι αφου έκανα μια σειρά ερωτήσεων σε αυτόν που χαρίζει το περιστέρι μου απάντησε "είναι υγιέστατο αλλά δεν κάνει για σένα".Οποτε δεν θα προχωρήσει κάτι με τον συγκεκριμένο. @ianos σε ευχαριστώ πολυ που μου έστειλες την αγγελία.
 
"είναι υγιέστατο αλλά δεν κάνει για σένα"
Φυσικά δεν σε γνωρίζω, αλλά παρόλα αυτά σου έστειλα την αγγελία γιατί πιστεύω ότι όταν ένας άνθρωπος φροντίζει ένα χτυπημένο ζώο / πουλί επί μεγάλο χρονικό διάστημα, μαζεύει άλλο μικρό αδύναμο από τους 5 δρόμους, δεν μπορεί, παρά να είναι κατάλληλος να αναλάβει και ένα ακόμα υγιές ζωάκι, με συνέπεια μάλιστα.
Κρίμα που δεν έχω ο ίδιος καναρινάκι να σου δώσω. θα ήμουν ήσυχος.
 
@ianos Σε ευχαριστώ πολυ! Νομίζω ότι όλοι εδώ, η τουλάχιστον οι περισσοτεροι έχουμε ένα κοινό, την αγάπη μας για τα πουλακια και γενικότερα για τα ζώα 🙂
Δεν με πειραζει που δεν έχεις καναρίνι και μόνο που σκέφτηκες έτσι για μένα μου είναι αρκετό. Να είσαι καλά.
 
Επιστρέφω για να σας πω, οτι αφου έκανα μια σειρά ερωτήσεων σε αυτόν που χαρίζει το περιστέρι μου απάντησε "είναι υγιέστατο αλλά δεν κάνει για σένα".
Να ξέρεις πως έχει την δυνατότητα να δει αυτο που έγραψες. 😂
Απλά δεν μπορώ να καταλάβω με τι κριτήριο σου έκοψε την υιοθεσία σε εσενα, ειδικά μετά απο την περίθαλψη που παρείχες στο τραυματισμένο περιστεράκι που βρήκες.
Πάντως μην σταματήσεις βάλε στο πλάνο σου να αποκτήσεις κάποιο υπάρχουν πολλά είδη πτηνών που θα σου κεντρίσουν το ενδιαφερον
 
@kom Ας τα δει καθόλου δεν με νοιάζει 😝
Τώρα με τι κριτήρια με θεώρησε ακατάλληλη κηδεμόνα δεν ξέρω ,αλλά δεν πειραζει όλα για κάποιο λόγο γίνονται..
Ψαχνω ήδη, μίλησα με έναν εκτροφεα περιστεριών και μου εξηγησε κάποια πραγματα και θα ψάξω και για αλλά είδη πτηνων ώστε να μπορέσω να καταλήξω 🙂
 
Back
Top