Αναπαραγωγή Γίνεται τεχνητή γονιμοποίηση στα παπαγαλάκια;

Ζωή Κριαρά

PB New Member
Εγγραφή
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
138
καλησπερα επειδη ολη συνεχεια μου ζητανε παπαγαλακια μια κοπελια μου ειπε να της τα δωσω για μερικες μερες να τα παει σε εναν πτηνιαρο για να τους κανει τεχνικη γονημοποιηση γινεται να τους το κανω και αυτη την εποχη;
 
Τι άλλο θα ακούσουμε; Άσε τα πουλάκια ήσυχα να περάσουν το καλοκαίρι. Από 12 έως 15 ευρώ έχουν από εσένα περιμένουν οι φίλοι σου να πάρουν παπαγαλάκι;
 
εχουν λυσσαξει καθε φορα που θα ρθουν σπιτι μου το λενε τους εχω πει πολλες φορες να παρουν αλλα θελουν απο εμενα. Και κατι αλλο με μεχρι ποιο μηνα μπορω να περιμενω να δω αυγο επεισης η λιμπη εκει που κανουν τα αυγο την εχει ξυσει γιατι μπορει να το κανει αυτο;
 
Τώρα τέλος αναπαραγωγή. Ξανά μετά τον Οκτώβρη έως Γενάρη Φλεβάρη.
Βγάλε την φωλιά και βάζε τους κανένα μπανάκι να κάνουν. Την ξύνει για να την βαθουλώσει λιγάκι.
Κατ' αρχήν τώρα πρέπει να έχουν πτερόρροια δεν έχουν; Λαχανικά, φρούτα, μπάνιο και καλό καλοκαίρι.
 
ναι εχουν πτερρορια ενταξει θα βγαλω την φωλια τι να τους βαλω για να κνουν μπανιο ενα κεσεδακι απο μικρο γιαουρτι κανει;
 
Τι άλλο θα ακούσουμε; Άσε τα πουλάκια ήσυχα να περάσουν το καλοκαίρι. Από 12 έως 15 ευρώ έχουν από εσένα περιμένουν οι φίλοι σου να πάρουν παπαγαλάκι;
Απ'ότι φαίνεται υπάρχει ανεξάντλητη θεματολογία που μας κουφαίνει...
 
ναι άνετα, είναι φθηνές 1-1,5 ευρώ οι πλαστικές μπανιερίτσες
 
ακομα γελαω βρε ζωη :)
που το ακουσε αυτη η φιλη σου τετοιο πραγμα εδω δεν βρισκεις ευκολα γιατρο που να ξερει απο πουλια θα υπαρχει γιατρος για τετοιο πραγμα
τι να πω δεν ξερω αν υπαρχει και πλαστικος χειρουργος για τα πουλια μαλλον θα υπαρχει χα χα χα 😉
 
Back
Top