Γενικά Γεια σας, είμαι η Χρυσάνθη και ψάχνω παπάκια

chrissanthi

PB New Member
Εγγραφή
1 Μαϊ 2014
Μηνύματα
2
εχω ενα ζευγαρι παπιες ασπρες με μπλε ματια, τις εχω απο ενα μηνων τωρα κλεινουν χρονο, ψαχνοντας να βρω αλλο ενα ζευγαρι παπακια να τα μεγαλωσω αλλη ρατσα βρηκα την σελιδα αυτη. Το αρσενικο ειναι εκ γενηθεις κουτσο αλλα μεγαλωνει κανονικα, τις εχω στο μπαλκονι μου και φαινονται ευτυχισμενες.
 
Να τα χαίρεσαι Χρυσάνθη! Με το καλό να αποκτήσεις και άλλο ζευγαράκι!

Περιμένουμε να μας τις παρουσιάσεις εδώ: Παρουσιάσεις Πουλιών πότε δεν έχω δει πάπιες με μπλε μάτια!
 
Τι παπιες εχεις; Γνωριζεις το φυλο τους; Για να λες οτι εχεις παπιες με μπλε ματια και γενικοτερα δεν σε εχουν διωξει ακομη απο την πολυκατοικια απο τις φωνες :D υποψιαζομαι οτι εχεις χηνοπαπιες Muscovy ducks που ειναι χεδον βουβες.

Τα υπολοιπα ειδη παπιων κανουν αρκετη φασαρια και να το σκεφτεις ξανα αν θελεις καποιο αλλο ειδος. Εχουν δικαιωμα οι γειτονες αν ενοχληθουν να σου κανουν παραπονα και να σου ζητησουν να τα απομακρυνεις καθως θεωρουνται αγροτικα ζωα.

Καλως ηρθες!

Αλικη αυτος ηταν ο παπιος μου, ολολευκος με γαλαζια ματια. ☹
26668
 
Τι παπιες εχεις; Γνωριζεις το φυλο τους; Για να λες οτι εχεις παπιες με μπλε ματια και γενικοτερα δεν σε εχουν διωξει ακομη απο την πολυκατοικια απο τις φωνες :D υποψιαζομαι οτι εχεις χηνοπαπιες Muscovy ducks που ειναι χεδον βουβες.

Τα υπολοιπα ειδη παπιων κανουν αρκετη φασαρια και να το σκεφτεις ξανα αν θελεις καποιο αλλο ειδος. Εχουν δικαιωμα οι γειτονες αν ενοχληθουν να σου κανουν παραπονα και να σου ζητησουν να τα απομακρυνεις καθως θεωρουνται αγροτικα ζωα.

Καλως ηρθες!

Αλικη αυτος ηταν ο παπιος μου, ολολευκος με γαλαζια ματια. ☹
26668
ετσι ειναι και οι δικες μου
ετσι ειναι και οι δικες μου
κανουν φασαρια οταν κυνηγιουνται, οχι ομως το βραδυ, απο την πολυκατοικια μου φερνουν και μαρουλοφυλλα για να τις ταιζω. Δεν διαμαρτυρεται κανεις
 
Back
Top